WOŚP 2021: Chorzów gra z orkiestrą!

W najbliższą niedzielę, 31 stycznia, obędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w Chorzowie obędzie się m.in. koncert online, który będzie można oglądać na telebimie na Rynku.

Wosp

Koncert online w ramach 29. Finału WOŚP zagrają wspólnie Siostry Wajs & SDK. Jak zapowiadają organizatorzy tego dnia będzie to „najbardziej kolorowe wydarzenie na Śląsku”. Koncert będzie transmitowany online na fanpage’ach Siostry Wajs & Stonoga, Starochorzowski Dom Kultury oraz Sztab WOŚP Chorzów ZST nr 1, a także na telebimie na chorzowskim Rynku.

- Zaczynamy o godz. 18:00, a całość naszych artystycznych działań zakończymy pięknym finałem o godz. 20:00 – mówi Tomasz Mich, kierownik Starochorzowskiego Domu Kultury.

W koncercie wystąpią podopieczni Starochorzowskiego Domu Kulttury: zespół FRESCO, młodzi wokaliści Studia Artystycznego BANDA Rabanda, a gwiazdą wieczoru będą SIOSTRY WAJS & STONOGA – zespół grający piosenki dla najmłodszych.

WOŚP 2021: Finał z głową

Finał z głową – to hasło tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Chodzi m.in. o endoskopy, egzoskopy, lasery didodowe, optyczne nawigacje otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG czy kardiomonitory.

Sztab WOŚP Chorzów przy ZST nr 1 już teraz zaprasza do licytacji gadżetów na rzecz Orkiestry, to m.in. fotografia z podpisem Jerzego Cnoty, piłki z autografami piłkarzy Ruchu Chorzów i zawodniczek KPR Ruch Chorzów, czapka z autografem znanego golfisty Erniego Elsa, czy koszulka z podpisem Kamila Stocha. Wszystkie aukcje znajdziecie TUTAJ.

Niebieski Adler zbiera dla WOŚP

Do tegorocznego finału WOŚP włączył się Niebieski Adler, czyli maskotka Ruchu Chorzów. We współpracy ze sztabem WOŚP przy ZST nr 1 w Chorzowie Adler założył e-skarbonkę, do której zbierane są środki na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto w niedzielę, w dniu 29. Finału WOŚP, Adler będzie kwestował na ulicach Chorzowa, wraz z Damianem, kibicem Ruchu, i wolontariuszem Orkiestry z chorzowskiego sztabu.

fot. WOŚP

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon