Wodny Plac Zabaw w Parku Śląskim zamknięty do odwołania. Powodem zła jakość wody

Zarząd Parku Śląskiego poinformował w środę, 17 sierpnia 2022 r., o przekroczonych parametrach jakościowych wody. Z tego powodu Parkowy Wodny Plac Zabaw pozostaje zamknięty do odwołania.

Parkowy Wodny Plac Zabaw

Informujemy, że w związku z przekroczeniem parametrów jakościowych wody Parkowy Wodny Plac Zabaw zostaje zamknięty do odwołania! Za utrudnienia przepraszamy – czytamy w komunikacie w mediach społecznościowych Parku Śląskiego. Zapytaliśmy się rzecznika prasowego Parku Śląskiego Mariusza Wala co oznacza przekroczenie parametrów jakościowych wody. – To jest rutynowe działanie i wyłączyliśmy plac z użytkowania. Jutro pewnie ponownie sprawdzimy – informuje rzecznik prasowy.

Przypominamy, że uroczyste otwarcie Parkowego Wodnego Placu Zabaw odbyło się 3 sierpnia 2022 r. Wystarczyły 2 tygodnie, żeby został zamknięty.

Pod koniec lipca 2022 r. z powodu tzw. incydenty kałowego zamknięto Wodny Plac Zabaw w Chorzowie. Wtedy, żeby ponownie uruchomić wodny plac zabaw MORiS musiał przechlorować całą instalację wodną oraz zdezynfekować całą nieckę wodnego placu zabaw.

Parkowy Wodny Plac Zabaw w Parku Śląskim

Budowa Wodnego Placu Zabaw w Parku Śląskim rozpoczęła się pod koniec października 2021 r. i kosztowała 1,4 mln złotych. Wodny plac zabaw dedykowany jest głównie najmłodszym, ale atrakcja nie ma ograniczeń wiekowych. Ochłody w upalne dni może tu zaznać każda osoba przestrzegająca opracowanego regulaminu. Jedynym ograniczeniem może być pogoda, lub „przekroczone parametry jakościowe wody”.

- To zabawa sezonowa. Na co dzień plac wodny będzie otwarty w godz. od 9 do 19 od wtorku do niedzieli. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli nam, by dzieci korzystały z nowej atrakcji przez całe lato. – Informował w dniu otwarcia Mariusz Wal, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wodny plac zabaw

Pierwszy wodny plac zabaw w Parku Śląskim

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Lampa Aladyna Ogród Świateł, Legendia, Chorzów

Ogród Świateł Lampa Aladyna. Już tam byliśmy. RECENZJA

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Park slaski aleja rozana

Zmodernizowano alejki w Parku Śląskim

Osiedle

Osiedle przy Parku Śląskim może powstać! Tym...

Plac zabaw

Nowe inwestycje w Parku Śląskim