Wodny Plac Zabaw w Parku Śląskim zamknięty do odwołania. Powodem zła jakość wody

Zarząd Parku Śląskiego poinformował w środę, 17 sierpnia 2022 r., o przekroczonych parametrach jakościowych wody. Z tego powodu Parkowy Wodny Plac Zabaw pozostaje zamknięty do odwołania.

Parkowy Wodny Plac Zabaw

Informujemy, że w związku z przekroczeniem parametrów jakościowych wody Parkowy Wodny Plac Zabaw zostaje zamknięty do odwołania! Za utrudnienia przepraszamy – czytamy w komunikacie w mediach społecznościowych Parku Śląskiego. Zapytaliśmy się rzecznika prasowego Parku Śląskiego Mariusza Wala co oznacza przekroczenie parametrów jakościowych wody. – To jest rutynowe działanie i wyłączyliśmy plac z użytkowania. Jutro pewnie ponownie sprawdzimy – informuje rzecznik prasowy.

Przypominamy, że uroczyste otwarcie Parkowego Wodnego Placu Zabaw odbyło się 3 sierpnia 2022 r. Wystarczyły 2 tygodnie, żeby został zamknięty.

Pod koniec lipca 2022 r. z powodu tzw. incydenty kałowego zamknięto Wodny Plac Zabaw w Chorzowie. Wtedy, żeby ponownie uruchomić wodny plac zabaw MORiS musiał przechlorować całą instalację wodną oraz zdezynfekować całą nieckę wodnego placu zabaw.

Parkowy Wodny Plac Zabaw w Parku Śląskim

Budowa Wodnego Placu Zabaw w Parku Śląskim rozpoczęła się pod koniec października 2021 r. i kosztowała 1,4 mln złotych. Wodny plac zabaw dedykowany jest głównie najmłodszym, ale atrakcja nie ma ograniczeń wiekowych. Ochłody w upalne dni może tu zaznać każda osoba przestrzegająca opracowanego regulaminu. Jedynym ograniczeniem może być pogoda, lub „przekroczone parametry jakościowe wody”.

- To zabawa sezonowa. Na co dzień plac wodny będzie otwarty w godz. od 9 do 19 od wtorku do niedzieli. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli nam, by dzieci korzystały z nowej atrakcji przez całe lato. – Informował w dniu otwarcia Mariusz Wal, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon