Włoskie klimaty i pierogi z całego świata, czyli weekend w Chorzowie

Weekend w Chorzowie zapowiada się ciekawie. W sobotę, 22 sierpnia, na Rynku odbędzie się Dzień Włoski, a w sobotę i niedzielę, 22-23 sierpnia, Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaprasza na Festiwal Pierogów Świata.

Rynek cho

Na chorzowskim Rynku nie zabraknie włoskiej muzyki

Dzień Włoski na chorzowski rynku to oczywiście włoska muzyka z lat 50/80, a także wystawa masek weneckich i zlot skuterów Vespa.

- Będzie stoisko z kawą, La Petite Prosecco Van, foodtrucki, włoskie produkty i potrawy. Gryfne Lody, Kaskada Bistro Cafe i Księgarnia Dopełniacz przygotują na tę okazję coś specjalnego – informują organizatorzy.

O 20.30 w plenerowym kinie zaplanowano pokaz obsypanego nagrodami filmu „Życie jest piękne” Roberta Benigni’ego.

W Centrum Integracji Międzypokoleniowej będzie można spróbować pierogów

Przez cały weekend w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 odbywać się będzie Festiwal Pierogów Świata. Będzie można tam spróbować jak smakują m.in. chińskie wontony, greckie tiropitakia, gruzińskie chinkali, indyjskie samosy.

– Udział w Festiwalu będzie jak kulinarna podróż dookoła globu. Wystawcy przygotowali tak bogatą i różnorodną ofertę, że nie ma szans, żeby ktoś wyszedł głodny z tego wydarzenia – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. W sobotę potrwa od godz. 12.00 do 20.00, a w niedzielę od 12.00 do 18.00.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon