Wkrótce premiera drugiej części „Historii Ruchu Chorzów”

Cztery lata Niebieskich i pierwszy tytuł Mistrza Polski – na 14 grudnia 2021 r. zaplanowano premierę drugiej części „Historii Ruchu Chorzów”. Książka opowiada o latach 1930-1933.

fot. Ruch Chorzów
Historia Ruchu Chorzów

„Historia Ruchu Chorzów” powstała trochę przez przypadek. Cykl swój początek miał latem 2019 r., kiedy w piwnicy jednego ze świętochłowickich domów grupa zapaleńców odkryła część zaginionego archiwum Niebieskich. Znalezisko opracowała grupa historyków i miłośników piłki nożnej skupiona wokół Stowarzyszenia Wielki Ruch, a w październiku 2020 r. swoją premierę miała „Historia Ruchu Chorzów. Tom I. Część 1”, która opowiada o pierwszej dekadzie istnienia Ruchu Wielkie Hajduki. Został ona wybrana przez czytelników Sportową Książką Roku.

Ponad 500 stron niebieskiej historii

Kolejna część niebieskiej historii, której autorami są Tomasz Buja, Andrzej Godoj, Piotr Kowalik, Damian Sifczyk, trafi do czytelników 14 grudnia 2021 r. Omówiono w niej lata 1930-1933. To zaledwie cztery lata, ale zakończone zdobyciem pierwszego tytułu Mistrza Polski. W książce znalazły się m.in. tabele przedstawiające stan rozgrywek po każdej ligowej kolejce, lista wszystkich meczów rozegranych przez Ruch w poszczególnych latach i zestawienia graczy reprezentujących niebieskie barwy w rozgrywkach ligowych.

– Będzie co czytać i oglądać. Ponad 500 stron, a także ponad 200 zdjęć i grafik, w większości nigdy nie publikowanych pozwala niemal przenieść się do lat 30. – mówi Grzegorz Joszko, jeden z redaktorów i wydawca książki (za ruchchorzow.com.pl)

„Historię Ruchu Chorzów. Tom I. Część 2” można zamówić w przedsprzedaży w internetowym sklepie klubu. Wysyłka książek planowana jest najpóźniej w dniu premiery.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon