Wkrótce otwarcie Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim. Zobacz jak wygląda!

Wodospad, przeszklony taras widokowy i wiśniowy sad – tak w dużym skrócie wygląda Ogród Japoński, który wkrótce zostanie otwarty w Parku Śląskim.

Budowa Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim rozpoczęła się ponad pół wieku temu, ale nigdy nie został on dokończony. Znajduje się obok wejścia do Rosarium, ale do tej pory nie zachwycał i niewiele osób zdawało sobie sprawę, że taki ogród jest w chorzowskim parku. Teraz będzie inaczej, bo powierzchnia Ogrodu Japońskiego powiększyła się dwukrotnie i ma teraz 12,5 tys. m2.

- Prace ogrodowe i porządkowe w Ogrodzie Japońskim dobiegają końca. Mam nadzieję, że stworzona tutaj przestrzeń do wypoczynku i medytacji bardzo przypadnie państwu do gustu – mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Najważniejszym elementem Ogrodu Japońskiego jest woda, więc w Parku Śląskim powstał dwupoziomowy zbiornik, wodospad oraz strumień. Nad wodospadem jest częściowo przeszklony taras widokowy o powierzchni ok. 28 m2. W części wschodniej i południowo-wschodniej zaprojektowano „wiśniowy sad”, z wykorzystaniem różnych gatunków oraz odmian wiśni. Dodatkową atrakcją ogrodu jest przestronna altana wykonana w stylu orientalnym.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon