Wirtualnie, ale niebanalnie! Bieg Dwóch Szybów w pandemicznym wydaniu

Już po raz szósty odbędzie się Bieg Dwóch Szybów. Jak zwykle będzie to 15 km dystans i co najmniej dwie wieże wyciągowe kopalnianych szybów. Tym razem będzie to jednak bieg wirtualny, a trasę trzeba ustalić samodzielnie.

Running

Dystans 15 km i dwie szybowe wieże

Pomimo pandemii, jak co roku, odbędzie się jesienny bieg w industrialnych klimatach. Tym razem to biegacze sami muszą sobie wybrać trasę. Warunki są dwa – dystans musi liczyć 15 km, a na trasie powinny się znaleźć co najmniej dwie wieże wyciągowe kopalnianych szybów.

- Choć jest ich coraz mniej, to nadal całkiem sporo w naszym śląskim (i nie tylko) krajobrazie, a wiele z nich naprawdę zachwyca swoją industrialną urodą. Jak zawsze jedną z nich uwiecznimy na pamiątkowym, niewirtualnym medalu, który otrzyma każdy zawodnik po ukończeniu naszego biegu – zapewnia Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu”, organizator Biegu Dwóch Wież.

Zapisy na Bieg Dwóch Wież już ruszyły

Wybraną trasę należy pokonać pomiędzy 1 a 11 listopada. W tym roku w biegu mogą wziąć udział także dzieci – dla nich przewidziano dystans 1 km, ale także nagrodzony medalami. Zapisy na 6. Bieg Dwóch Szybów już wystartowały… oczywiście wirtualnie (formularz dla pełnoletnich, niepełnoletnich i dzieci). Limit uczestników wynosi 500 osób. Więcej informacji można znaleźć na stronie Chorzowskiego Stowarzyszenia Biegaczy Długodystansowych.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon