Wioska Rybacka w Parku Śląskim została zrównana z ziemią

Szpecił krajobraz i zagrażał gościom Parku Śląskiego – budynek po Wiosce Rybackiej, nieczynnej od dwóch lat parkowej restauracji, został zrównany z ziemią.

Wioskarybacka

Przez kilkanaście lat karmiła gości Parku Śląskiego, ale ostatnio Wioska Rybacka stała pusta, a stan budynku – jak podkreślają przedstawiciele WPKiW – zagrażał bezpieczeństwu i szkodził wizerunkowi parku.

- Wioska Rybacka ostatni raz działała w sezonie 2018. Od tego momentu obiekt nie funkcjonował, a jego już wtedy nie najlepszy stan techniczny stopniowo się pogarszał. Istniało realne zagrożenie dla osób przebywających w jego pobliżu. W ostatnich tygodniach w obiekcie schronienie znajdowali bezdomni – podkreślają pracownicy Parku Śląskiego.

Restaurację prowadził Mikołaj Rykowski, znany także jako organizator wigilii oraz śniadań wielkanocnych dla samotnych. Interes w Parku Śląskim szedł jednak coraz gorzej, a restaurator przez lata zalegał z opłatami za dzierżawę.

Wioska Rybacka zagrażała bezpieczeństwu gości Parku Śląskiego

Władze Parku Śląskiego obawiały się, że bezdomni, którzy wprowadzili się do pustego budynku, mogą tam wywołać pożar.

- To mogłoby mieć katastrofalne skutki m.in. dla funkcjonowania i bezpieczeństwa dla, mającej swój przebieg tuż nad obiektem, kolejki linowej „Elka”. Właśnie w obawie o bezpieczeństwo pasażerów kolejki oraz spacerowiczów zarząd Parku Śląskiego podjął decyzję o wyburzeniu obiektu – informuje Park Śląski.

Zarządzający Parkiem Śląskim przekonują, że dzięki temu parkowa przestrzeń będzie bardziej przyjazna. Tym bardziej, że – jak dodają – znajdujący się obok wyburzonej restauracji Kanał Regatowy będzie wkrótce modernizowany.

fot. FB/Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon