Wiosenne Święto Wody w Chorzowie. W tym roku jubileuszowa edycja

Rodzinna rywalizacja i dobra zabawa. Miejskiej Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie zaprasza na Wiosenne Święto Wody. 10. edycja imprezy odbędzie się 18 marca 2023 r. na basenie Kompleksu Sportowego „Hajduki".

fot. MORiS Chorzów
Chorzow wiosenne swieto wody

Ponad 30 lat temu Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ustanowiło Światowy Dzień Wody. Święto jest obchodzone 22 marca, a jego ideą jest uświadomienie państwom członkowskim ONZ wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.

Rodzinna rywalizacja na basenie

W Chorzowie z tej okazji organizowane jest Wiosenne Święto Wody. 10. edycja tej imprezy dobędzie się 18 marca 2023 r. na basenie Kompleksu Sportowego „Hajduki”, przy ul. Granicznej 92. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończenie zaplanowano na 14.00. To zawody, które mają charakter rodzinny. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie internetowej chorzowskiego MORiS-u.

- W rywalizacji uczestniczą zespoły składające się minimum z dwóch, a maksymalnie z czterech osób ze sobą spokrewnionych. W zespole zgłoszonym do biura zawodów, przynajmniej jedną z osób musi być dziecko (do 18 lat) oraz co najmniej jedna osoba musi być pełnoletnia – czytamy w regulaminie zawodów.

W programie zawodów jest sześć konkurencji przygotowanych dla osób umiejących pływać i nurkować. W każdej z nich będą przyznawane punkty, a łączna klasyfikacja wyłoni zwycięzców.

10. Wiosenne Święto Wody
10. Wiosenne Święto Wody
Chorzów Orlik

Może Cię zainteresować:

Sezonowa zmiana w Chorzowie. Koniec z lodowiskiem, ruszają Orliki

Autor: Maciej Poloczek

24/02/2023

Park slaski lesne harce

Może Cię zainteresować:

„Leśne Harce” w Parku Śląskim. To bezpłatne zajęcia dla dzieci. Sprawdźcie harmonogram

Autor: Redakcja

23/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon