Wielki Ruch sfinansuje nową Strefę Kibica przy Cichej!

Takiej inwestycji kibiców w Chorzowie jeszcze nie było! Stowarzyszenie „Wielki Ruch”, wraz z dwoma fanklubami Niebieskich, sfinansuje nową Strefę Kibica przy Cichej 6. Przekażą na ten cel 162 tys. zł!

Ruch Chorzów Strefa Kibica

Stowarzyszenie Kibiców Ruch Chorzów „Wielki Ruch” powstało niecałe trzy lata temu. Jego podstawowym celem jest wspieranie klubu z Cichej. Co kwartał członkowie stowarzyszenia decydują na co przekazać finansowe wsparcie – ostatnio było to m.in. 20 tys. złotych na przejazdy pierwszej drużyny na mecze wyjazdowe.

Nowa Strefa Kibica zastąpi Grzybka

Tym razem wsparcie kibiców będzie rekordowe. Wielki Ruch, wspólnie z fanklubami FC Deutschland i FC Blue England, sfinansuję budowę nowej Strefy Kibica przy ul. Cichej. Stowarzyszenie wyłoży 122 tys. zł, a oba fankluby zadeklarowały po 20 tys. zł.

- O ile pamięć nas nie myli, to największe tego typu przedsięwzięcie kibiców na rzecz klubu sportowego w woj. śląskim oraz jedno z największych w Polsce – podkreśla Mariusz Martowicz z Wielkiego Ruchu.

Nowa Strefa Kibica zastąpi wysłużony Grzybek, który stoi przy stadionie Ruchu Chorzów od dziesięciu lat. Jego remonty kosztują coraz więcej - najnowsza kalkulacja napraw sięga kwoty 80 tys. zł. Dodatkowo jego konstrukcja stwarza problemy z utrzymaniem odpowiedniej temperatury, a koszty ogrzewania sięgają nawet 3 tys. zł miesięcznie.

- Przyszłość Grzybka nie jest jeszcze przesądzona. Czeka go bowiem demontaż, transport lub wystawienie na aukcję – tłumaczy Mariusz Martowicz.

Jak będzie wyglądać nowa Strefa Kibica przy ul. Cichej?

Nowa Strefa Kibica to kontenerowa konstrukcja o wymiarach 12x7x3,5 metra. Jej powierzchnia to 84 metry kwadratowe, z opcją dalszej rozbudowy. Posiada podjazd z przeszkloną bramą i witryną 4x3 metry i jest w pełni klimatyzowana. Właścicielem obiektu będzie Stowarzyszenie „Wielki Ruch”, które bezpłatnie użyczy go klubowi. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowa strefa powinna działać przy ul. Cichej już w sierpniu.

Nowa Strefa Kibica na stadionie Ruchu Chorzów
Nowa Strefa Kibica na stadionie Ruchu Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Lonsko fana dla Ruchu Chorzów

Ślōnsko fana dla Ruchu Chorzów

Symboliczny czek nie będzie stadionu

„Nie będzie stadionu” – czek dla kibiców Ruchu Chorzów

Stadion Ruchu Chorzów

Znamy dokładny termin inauguracji sezonu przy Cichej

Jarosław Skrobacz i Seweryn Siemianowski

Zwycięski sztab zostaje na Cichej. Będą wzmocnienia

Piłkarki z Ukrainy w KPR Ruch Chorzów

Ruch Chorzów pomaga młodym piłkarkom z Ukrainy

Gala ms

Stadion Śląski nagrodzony podczas Gali Mistrzów Sportu

Akademia pilkarska

Powstało Centrum Szkolenia Ruch Chorzów