Wielkanoc 2021 w Parku Śląskim. Jakie atrakcje będą czynne?

Święta wielkanocne to przede wszystkim czas spędzony z rodziną, choć z powodu pandemii raczej w mniejszym gronie. Warto jednak wybrać się przynajmniej na spacer, a jeżeli spacer w Chorzowie to oczywiście Park Śląski. Jakie atrakcje będą tam czynne w okresie świątecznym?

"Elka" Park Śląski

Prognoza pogody na świąteczny weekend w Chorzowie pozostawia wiele do życzenia i nie będzie już takich temperatur jak w ostatnich dniach. Jednak w wielkanocną niedzielę i poniedziałek jest szansa na przynajmniej częściowo słoneczne niebo i brak opadów. Temperatura w ciągu tych dwóch dni może sięgnąć maksymalnie 8°C (niedziela) i 12°C (poniedziałek).

Gdzie można pójść podczas świąt wielkanocnych

Park Śląski jest dostępny przez cały czas. Można spacerować i swobodnie oddychać, bo w parkach nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa. Jednak nie wszystkie atrakcje w parku będą czynne przez cały świąteczny weekend.

Przez wszystkie trzy dni (sobotę, niedzielę i poniedziałek) czynny będzie tylko Śląski Ogród Zoologiczny. Kasy zoo czynne będą od godz. 9.00 do 17.00, a zwiedzać je będzie można o godzinę dłużej.

W sobotę (3 marca) i w poniedziałek (5 marca) w godzinach 10.00 - 17.00 czynne będzie także Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, czyli chorzowski skansen. Choć z pewnymi ograniczeniami.

- W obecnej sytuacji pandemicznej możliwe jest zwiedzanie w trybie spacerowym, bez możliwości wchodzenia do wnętrz zabytkowych obiektów oraz budynku siedziby muzeum – przypomina Marcin Gaweł, kierownik Działu Promocji i Organizacji Imprez MGPE.

Tylko jednego dnia, w Poniedziałek Wielkanocny, będzie można przejechać się „Elką”. Kolejka linowa będzie czynna od godz. 11.00 do 19.00.

fot. FB/Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pies spacer

Park Śląski z psem. Gdzie można wejść i z...

Chorzow zoo pingwiny

Chorzów zoo: Od kwietnia 2021 r. nowe godziny...

Skansen chorzow

Na ratunek drewnu w chorzowskim skansenie!...

Chorzow nowa elka

Kolejny krok do rozbudowy kultowej „Elki” w...

Park slaski

Poszukiwanie wiosny w Parku Śląskim. Spacery z...

"Elka" Park Śląski

Chorzów: Elka w Parku Śląskim zaprasza w...

Kondor wielki

Chorzów: Smutna wiadomość z ZOO. Zmarł...