Wielkanoc 2021: Nocna droga krzyżowa z Chorzowa do Piekar Śląskich

W piątek, 19 marca, z chorzowskiego Klimzowca do sanktuarium w Piekarach Śląskich wyruszy nocna droga krzyżowa.

Piekary bazylika

Nocna droga krzyżowa rozpocznie się w piątek, 19 marca, po mszy, która odbędzie o godz. 20.00 w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu na Klimzowcu w Chorzowie. Jej uczestnicy będą mieli do przejścia około 15 km.

- Adresowana jest do mężczyzn, którzy w roku św. Józefa, jak ich patron w drodze do Betlejem, mają wziąć pod opiekę dziewczyny i wyruszyć w ciszy do sanktuarium w Piekarach Śląskich. Szykujemy dla nich specjalne rozważania, których słuchać będą w trasie – mówił dla radia eM ks. Krzysztof Nawrot, duszpasterz akademicki w Archidiecezji Katowickiej.

Rozważania, których będą słuchać w drodze przygotowane zostały przez studentów, młodych narzeczonych, mężów, ojców rodzin i ojców duchownych. Jak dodają organizatorzy wydarzenia przy każdej stacji będą modlić się we dwoje, a przed obrazem Matki Bożej w Piekarach Śląskich zakończą pielgrzymowanie modlitwą zawierzenia.

Nocna droga krzyżowa organizowana jest przez trzy duszpasterstwa: Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach, Franciszkański Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego oraz Franciszkańskie Centrum Młodzieżowo-Powołaniowe "Trzej Towarzysze" w Chorzowie. W związku z obostrzeniami sanitarnymi i ograniczeniem miejsc w kościele obowiązuje limit uczestników. Zapisy zostały już zamknięte.

fot. Google Street View

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon