Wieczorna akcja chorzowskiej drogówki. Zatrzymano pijanych kierowców

W piątkowy wieczór (6 października 2023 r.) policjanci z chorzowskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwość” połączone z akcją „Świeć przykładem – noś odblaski”. Piesi dostawali odblaski, a kilku kierowców trafi przed sąd.

Na drogi Chorzowa w piątkowy wieczór wyjechała zwiększona liczba patroli drogówki. Policjanci skupili się przede wszystkim na kontrolowaniu kierowców pod kątem ich trzeźwości oraz posiadania uprawnień do kierowania.

- Niestety aż sześciu kierowców zdecydowało się wsiąść „za kółko” pod wpływem alkoholu. U dwóch z nich badanie alkomatem wskazało stan nietrzeźwości, kolejna czwórka znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu – informują policjanci.

Zatrzymano także dwóch kierowców, którzy nie posiadali prawa jazdy oraz jednego, który ma zakaz prowadzenia pojazdów oraz wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień. Cała dziewiątka będzie odpowiadać przed sądem.

Prowadzone wieczorową porą działania były również okazją do promowania akcji „Świeć przykładem – noś odblaski”. Mundurowi wręczali pieszym odblaski i zachęcali do korzystania z nich na co dzień. - Elementy odblaskowe noszone na odzieży znacząco poprawiają widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo każdego pieszego – podkreślają policjanci.

Policja odzyskała rower skradziony w Chorzowie siedem lat temu

Może Cię zainteresować:

Policja odzyskała rower skradziony w Chorzowie... siedem lat temu

Autor: Redakcja

09/10/2023

Potrącenie pieszej w Chorzowie. 90 latka trafiła do szpitala

Może Cię zainteresować:

Potrącenie pieszej w Chorzowie. Dziewiećdziesięciolatka trafiła do szpitala

Autor: Redakcja

04/10/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon