Więcej zgonów w Chorzowie! Urząd Stanu Cywilnego ogranicza działalność

Tylko rejestracja zgonów i urodzeń – tak od poniedziałku, 23 listopada, będzie działał Urząd Stanu Cywilnego w Chorzowie. Powód to rosnąca liczba zgonów i brak pracowników.

Usc chorzow

W chorzowskim Urzędzie Stanu Cywilnego brakuje rąk do pracy, bo spora część załogi zachorowała. W związku z tym przez najbliższy tydzień urząd będzie działał w ograniczonym zakresie.

- Niestety aktualnie doświadczamy znacznie większej liczby zgonów niż zazwyczaj o tej porze roku. To dlatego zmniejszona liczba pracowników USC musi skupić się na najpilniejszej pracy czyli rejestracji zgonów i urodzeń – informuje chorzowski magistrat.

Nieczynne będzie archiwum wydania odpisów a akt stanu cywilnego. Przyjmowanie stron w USC będzie się odbywać po rejestracji telefonicznej. W poniedziałek od godz. 7.15 do godz. 14.45, a w pozostałe dni tygodnia od 7.15 do 11.45.

- Przepraszamy za wszelkie niedogodności zarówno chorzowian, jak i mieszkańców innych miast, którzy w ostatnim czasie, kiedy okoliczne urzędy stanu cywilnego pozostawały często zamknięte, licznie korzystali z chorzowskiego USC – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Chorzów.

fot. Google Street View

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Covid19

Pandemiczne tajemnice? Sanepid nie informuje...

Chorzow wosp lozka

Łóżka od WOŚP trafiły do chorzowskiego szpitala

M vaccine 5926664 1280

Majówkowe szczepienia w Parku Śląskim....

Woda

Podwyżki cen wody w Chorzowie. Ile zapłacimy od...

Porodowka chorzow

Chorzów: Porodówka jednak zawiesza działalność!

Stadion slaski

Stadion Śląski i AWF Katowice - razem dla...

Tramwaj bytom chorzow

Staną tramwaje jeżdżące na trasie Chorzów - Bytom