Więcej zgonów w Chorzowie! Urząd Stanu Cywilnego ogranicza działalność

Tylko rejestracja zgonów i urodzeń – tak od poniedziałku, 23 listopada, będzie działał Urząd Stanu Cywilnego w Chorzowie. Powód to rosnąca liczba zgonów i brak pracowników.

Usc chorzow

W chorzowskim Urzędzie Stanu Cywilnego brakuje rąk do pracy, bo spora część załogi zachorowała. W związku z tym przez najbliższy tydzień urząd będzie działał w ograniczonym zakresie.

- Niestety aktualnie doświadczamy znacznie większej liczby zgonów niż zazwyczaj o tej porze roku. To dlatego zmniejszona liczba pracowników USC musi skupić się na najpilniejszej pracy czyli rejestracji zgonów i urodzeń – informuje chorzowski magistrat.

Nieczynne będzie archiwum wydania odpisów a akt stanu cywilnego. Przyjmowanie stron w USC będzie się odbywać po rejestracji telefonicznej. W poniedziałek od godz. 7.15 do godz. 14.45, a w pozostałe dni tygodnia od 7.15 do 11.45.

- Przepraszamy za wszelkie niedogodności zarówno chorzowian, jak i mieszkańców innych miast, którzy w ostatnim czasie, kiedy okoliczne urzędy stanu cywilnego pozostawały często zamknięte, licznie korzystali z chorzowskiego USC – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Chorzów.

fot. Google Street View

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Covid19

Pandemiczne tajemnice? Sanepid nie informuje...

Chorzow wosp lozka

Łóżka od WOŚP trafiły do chorzowskiego szpitala

Gala ms

Stadion Śląski nagrodzony podczas Gali Mistrzów Sportu

Auto pijany

Pijany wjechał na torowisko. Zatrzymał go...

Andrzej kowalczyk

Zmarł Andrzej Kowalczyk, wieloletni aktor...

Teatr rozrywki

Luzowanie obostrzeń. Co otwarte, a co nadal...

Niebieski procent

Niebieski 1%, czyli wsparcie przyszłości Ruchu...