„Wesoły Poranek”: Żłobek w którym liczą się uśmiechy maluchów

- Długo zastanawiałam się nad wyborem żłobka dla córki - wspomina mama 3-letniej Karoliny. Po różnego rodzaju rozważaniach, przemyśleniach, przedzieraniu się przez różnorodność żłobków w mieście, Karolina trafiła do chorzowskiego „Wesołego poranka” Luizy Łuszczew przy ulicy Powstańców 68.

- Z perspektywy czasu, mogę z całą mocą stwierdzić, że był to najlepszy wybór, jakiego mogłam dokonać, bo przecież najwięcej czasu Karolina spędzała właśnie w żłobku - kontynuuje swoją opowieść mama Karoliny. - Wiem jedno, żłobek tworzą przede wszystkim ludzie. Te ciocie, które swoim doświadczeniem w pracy z dziećmi potrafią sprawić, że będzie to miejsce wypełnione miłością i radością, do którego dzieci będą chętnie wracały, mówiąc mamie, że „w domu jest fajnie, ale ja to bym już chciała do żłobka”. Właśnie tak jest z moją Karoliną. Wspaniały, pełen miłości personel, który rozbudza ciekawość świata, ale też przytuli, kiedy czasem pojawią się łezki. Do dzisiaj pamiętam jak Karolinka opuściła urodziny kolegi, do których przygotowywała się od kilkunastu dni, ponieważ dopadło ją przeziębienie. To nie był żal, to była prawdziwa rozpacz - opowiada mama 3-latki.

"Wesoły poranek" wyróżnia różnorodność bezpłatnych zajęć: nauka angielskiego, plastyka, muzyka, taniec, cudowne zajęcia przyrodnicze, w trakcie których maluszki samodzielnie sadzą kwiatki, podlewają małe roślinki i obserwują jak rosną. Dzieci obchodzą uroczyście urodzinki wszystkich wychowanków, wspólnie stroją choinki, celebrują wigilie, pieką i ozdabiają pierniki, przygotowują śniadanka wielkanocne, a także bawią się w dzień dziecka i zakładają przeróżne stroje na bale przebierańców.

W żłobku są zapewniane maluchom wszelkiego rodzaju inspiracje, wspomagające aktywność twórczą dziecka. Program "Mali odkrywcy" pozwala im rozwijać zmysł obserwacji, poszukiwania, wyciągania wniosków. Dzieci uczą się przede wszystkim przez własne doświadczenie. Wyobraźnię maluchów pobudzają spontaniczne zabawy. - Zajęcia tematyczne w formie grupowej i indywidualnej zapewniają harmonijny rozwój naszych wychowanków. Służą temu też zajęcia arteterapeutyczne: muzykoterapia, terapia tańcem, terapia przez sztuki plastyczne - mówi Luiza Łuszczew, dyrektorka żłobka.

Ten chorzowski żłobek jest jak mała przystań, w której każde dziecko jest zauważone, dostrzeżone i kochane. Placówka, przy aktywnej współpracy z rodzicami, skutecznie tworzy doskonałe środowisko do rozwoju i kształtowania małych charakterków. - Działamy z maluszkami wg programu "Odkrywamy siebie i świat". Program daje gwarancję zapewnienia dziecku opieki w warunkach zbliżonych do domowych, fachowej opieki pielęgnacyjnej, wychowawczej oraz edukacyjnej - wskazuje Luiza Łuszczew.

W żłobku dzieci przebywają w małych grupach: 8 i 16 osobowych, co daje możliwość organizacji większej liczby zajęć. W czasie "kolorowych śniadań" maluszki same przygotowują sobie posiłki, prowadzą kącik przyrodniczy, uczestniczą w zabawach. Czyste powietrze w czasie zajęć zapewnia nowoczesny system filtracji powietrza. Niepowtarzalną atrakcją jest "żłobkobus", czyli specjalny, 6-osobowy wózek dla dzieci, który daje możliwość spacerów na dworze najmłodszym dzieciaczkom.

Posiłki dla maluchów zapewnia placówka Kuchnia pod Aniołem, specjalizująca się od wielu lat w żywieniu małych dzieci. Dzieci karmione są bez "wspomagaczy smaku". W diecie uwzględnia się dzieci z alergiami pokarmowymi. Istnieje możliwość przygotowania indywidualnych posiłków z wykluczeniem składników wskazanych przez lekarza lub rodzica jako alergeny. Już teraz placówka karmi maluszki z uczuleniem na gluten, ze skazą białkową, czy atopowym zapaleniem skóry.

Już od 1 września "Wesoły poranek" rozszerzy swoją działalność o nową placówkę przy ul. Gałeczki 47. Zapisy już trwają pod numerem telefonu: 606-871-964. Rodzice mogą komunikować się on-line z personelem żłobka za pomocą systemu eBobasek. Dzięki niemu mają stały dostęp do informacji o dziecku o ważnych informacji dotyczących placówki. Luiza Łuszczew, właścicielka "Wesołego poranka", zaprasza do odwiedzenia żłobka, aby lepiej poznać placówkę. W zgodnej opinii personelu najlepszą wizytówką i opinią o "Wesołym poranku" są uśmiechy maluszków i ich zaangażowanie w zajęcia.

Żłobki niepubliczne "Wesoły Poranek"
ul. Powstańców 68
ul. Gałeczki 47
Chorzów
www.wesolyporanek.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon