Wandale zdewastowali latarnie w Parku Śląskim!

Bezmyślny wandalizm to plaga, która opanowało chyba każde miasto w naszym kraju. Tym razem ktoś wyładował swoje frustracje w Parku Śląskim. W okolicy Alei Fali zniszczono dziewięć nowych latarni!

W Parku Śląskim trwa wiele prac związanych z jego modernizacją. Remontowane są m.in. alejki, odnawiane parkowe rzeźby czy elementy małej i dużej architektury, takie jak Kręgi Taneczne czy Świątynia Petrycha. Na kolejnych parkowych alejach pojawiło się także nowe oświetlenie, ale jak się okazuje nie wszyscy to szanują! W miniony weekend, 11-12 września 2021 r., wandale zniszczyli dziewięć latarni w okolicy Alei Fali.

- To już kolejny taki akt wandalizmu. Nie możemy się godzić na takie zachowania! Jeśli jesteś świadkiem dewastacji w parku, prosimy poinformuj nas o tym – apelują w Parku Śląskim.

Przedstawiciele Parku Śląskiego podkreślają, że zdają sobie sprawę z potrzeb związanych z poprawą oświetlenia na jego terenie i dodają, że „takie działania nie pomagają”.

- Wymiana oświetlenia następuję z bieżącego finansowania, co oznacza, że finanse przeznaczone na nowe latarnie będą musiały być przekierowane na naprawę uszkodzonych – czytamy w komunikacie Parku Śląskiego.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Parku Śląskim zbudowano sieć oświetleniową na najdłuższej parkowej alei spacerowej, czyli Alei Leśnej. Na 1,5-kilometrowym odcinku postawiono 56 słupów oświetleniowych z energooszczędnymi lampami ledowymi. Inwestycja kosztowała 260 tys. złotych.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon