Walentynki 2021 Chorzów: Jak spędzić święto zakochanych?

Tradycja Walentynek w obecnej formie przybyła do nas zza oceanu, ale chyba już na stałe wpisała się w nasz społeczny krajobraz. Podpowiadamy więc jak w tym roku w Chorzowie można spędzić święto zakochanych?

Zakochana elka

Choć Walentynki czasem krytykowane są jako przejaw amerykanizacji, który wypiera rodzime tradycje, to chyba należy je potraktować jako okazję do miłego spędzenia czasu z ukochaną osobą. W tym roku niestety odpada (przynajmniej oficjalnie) romantyczna kolacja w restauracji, ale jest wiele innych możliwości.

Romantyczny spacer w chmurach

W Chorzowie można się m.in. wybrać na „romantyczny spacer w chmurach”, jak zachęca Park Śląski. Chodzi oczywiście o Walentynki na „Elce”, które będą trwały przez cały weekend, 13 i 14 lutego, od godz. 10.00 do 20.00.

- Kolejka będzie podświetlona i ozdobiona, na stacjach z głośników popłynie romantyczna muzyka. Na każdego z Was będzie czekał słodki upominek – zapowiada Park Śląski.

Walentynki na koncercie lub w kinie

Po długiej przerwie od piątku, 12 lutego, będą mogły działać m.in. teatry i kina. W Chorzowie będzie można więc Walentynki spędzić kulturalnie. Teatr Rozrywki wraca na scenę ze swoim sylwestrowo-noworocznym koncertem „Hity Musicali!”, który w walentynkowy weekend można zobaczyć aż cztery razy.

Walentynkowy koncert można obejrzeć także nie wychodząc z domu. To propozycja Chorzowskiego Centrum Kultury, które na swoim facebookowym profilu zaprezentuje 14 lutego o godz. 19.00 koncert K-essence online – Essentiallovers.

Święto zakochanych to oczywiście idealny czas na komedie romantyczne i takie propozycje mają dwa chorzowskie kina. Grajfka w Chorzowskim Centrum Kultury zaprasza 14 lutego o godz. 18.00 na francuski film „Wspaniała” w reż. Regisa Roinsarda. Z kolei Frajda w Starochorzowskim Domu Kultury zaprezentuje o godz. 17.00 francuską komedię „Facet na miarę” w reż. Laurenta Tirarda.

Święto zakochanych na łyżwach

Wszystko wskazuje na to, że Walentynki w Chorzowie będzie można także spędzić na łyżwach. Od piątku, 12 lutego, ma bowiem wznowić działalność lodowisko na chorzowskim Rynku. Pozostaje także najbardziej tradycyjna forma, czyli romantyczny spacer, a w naszym mieście nie brakuje miejsc na taką przechadzkę.

fot. FB/Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon