Wakacyjne zwiedzanie Stadionu Śląskiego

Wakacje to wyjątkowa okazja do poznania zakamarków legendarnego Kotła Czarownic. Stadion Śląski przygotował specjalną ofertę z kolekcjonerskim biletem i darmowym wejściem na punkt widokowy.

Stadion Śląski gotowy na szczypiornistów
Stadion Śląski

Podczas wakacyjnego zwiedzania Stadionu Śląskiego można skorzystać tylko z dwóch tras – długiej i krótkiej, ale za to z promocyjną ofertą. Każda osoba, która zakupi bilet na trasę długą za pośrednictwem strony internetowej Stadionu Śląskiego lub w jego recepcji otrzyma kolekcjonerski bilet. Dodatkowo może skorzystać z darmowego wejścia na punkt widokowy. Jeśli ktoś wybierze trasę krótką, o może skorzystać z rabatu na zakup biletu na punkt widokowy w cenie 5 zł bilet normalny i 3 zł bilet ulgowy.

Dodatkowo w ramach trasy długiej zwiedzania Stadionu Śląskiego tylko do końca lipca w sali muzealnej zobaczyć można wystawę poświęconą wybitnej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej! Na wystawę składają się pamiątkowe zdjęcia, dres i koszulka reprezentacyjna, kolce oraz repliki medali olimpijskich.

Co można zwiedzić na Stadionie Śląskim?

Krótsza trasa zwiedzania obejmuje wizytę w szatni reprezentacji, w strefie SPA, a także przejście tunelem zawodniczym wprost na wyjątkową murawę. Na dłuższą trasę składa się wizyta w loży VIP, projekcja w stadionowym kinie oraz zwiedzanie sali muzealnej.

Osoby, które wybiorą tę trasę odwiedzą również stadionowy komisariat policji, trybunę prasową oraz wyjątkową galerię, gdzie można zobaczyć zdjęcia największych sław, które wystąpiły w Kotle Czarownic.

Na Stadionie Śląskim dostępny jest także punkt widokowy, na który wszyscy chętni mogą wejść samodzielnie. Zlokalizowany 26 metrów nad bieżnią lekkoatletyczną zapewnia niezwykły widok na arenę główną oraz na pobliski Park Śląski!

W związku z obowiązującymi obostrzeniami dotyczącymi pandemii COVID-19, maksymalnie 15 osób może wziąć udział w każdej turze zwiedzania.

Harmonogram wakacyjnego zwiedzania Stadionu Śląskiego

Godziny zwiedzania od poniedziałku do piątku:

• trasa krótka: 9:00, 9:30, 14:00, 14:30, 16:30

• trasa długa: 10:00, 12:00, 15:00

Godziny zwiedzania w weekendy – soboty i niedziele:

• trasa krótka: 11:30, 13:30, 15:30, 17:30

• trasa długa: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00

Punkt widokowy:

• od poniedziałku do piątku od 7:00 do zmierzchu

• w soboty i niedziele w godzinach od 9:00 do zmierzchu

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Stadion Śląski z lotu ptaka

Stadion Śląski zaprasza do Strefy Letniej

Stadion Śląski Silesia Beach

Stadion Śląski zaprasza na plażę

Ogród Japoński

Wkrótce otwarcie Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim

Stadion Śląski kino samochodowe

Kino samochodowe na Stadionie Śląskim

Chłopak

Chorzów: Akcja Lato 2021

Łyżwy

W Parku Śląskim będzie lodowisko

Zdjęcie Główne

Lubuskie – polska Toskania na zachodzie kraju