Wakacyjne Piątki w Starochorzowskim Domu Kultury

Muzyka, taniec lub film na dobry początek weekendu. Starochorzowski Dom Kultury zaprasza na Wakacyjne Piątki, czyli wieczorne spotkania ze sztuką w Ogrodowej Strefie Kultury. Co zaplanowano?

Wakacyjne piątki w SDK

Podczas Wakacyjnych Piątków każdy znajdzie coś dla siebie – podkreślają w Starochorzowskim Domu Kultury.

- Przygotowaliśmy wiele różnorodnych stylów muzycznych i wydarzeń - od klasyki, przez folk, jazz, kończąc na znanych i lubianych popowych hitach, do których nawet będzie można potańczyć. Czasem głośno, czasem delikatnie. Nie zabraknie też starego dobrego niemego kina oraz spotkania z naszą śląską kulturą – informuje Anna Bratek z SDK.

W najbliższym czasie w Ogrodowej Strefie Kultury, przy ul. ul. Siemianowickiej 59 w Chorzowie Starym, gościć będzie zespół Rube Świnie, określany jako objawienie sceny folkowej. Wyświetlony zostanie także niemy film pt. Bestia, do którego muzykę na żywo zagra Orkiestra Ludwika Sarskiego. Później wystąpią m.in.: Chorzowski Brassband, GGDuo i Larmodzieje.

- Co ważne podczas koncertów można rozłożyć swój kocyk, przynieść swoje przysmaki i trochę popiknikować – dodaje Anna Bratek.

Wakacyjne Piątki w SDK – harmonogram:

  • 23.07, godz. 20.00 – koncert zespołu Rube Świnie z potańcówką w Ogrodowej Strefie Kultury
  • 30.07, godz. 21.00 - niemy film “Bestia” z muzyką na żywo w wykonaniu Orkiestry Ludwika Sarskiego
  • 6.08, godz. 19.00 - koncert Orkiestry Chorzowskiego Brassbandu w ramach Wakacyjnych piątków w Ogrodowej Strefie Kultury
  • 13.08, godz. 19.30 - koncert duetu GGDuo - Gabi i Wojciech Gąsior
  • 20.08, godz. 19.00 - koncert pt." Muzyczne Biesiadowanie z Larmodziejami"
  • 27.08, godz. 14.00-18.00 - piknik EKO - FOLKOWY

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon