W zimowych sparingach 4:2 dla Niebieskich. Ruch Chorzów wygrał z Wartą Zawiercie!

To była szósta gra kontrolna Ruchu Chorzów i czwarta wygrana. W meczu sparingowym na Kresach Niebiescy pokonali czwartoligową Wartę Zawiercie 3:0.

Ruch warta

W zimowych sparingach Ruch Chorzów do tej pory przegrał dwukrotnie – z pierwszoligowymi drużynami GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec. W czterech pozostałych spotkaniach Niebiescy nie dali szans rywalom.

Ruch Chorzów - Warta Zawiercie 3:0

W ostatnim meczu kontrolnym z Wartą Zawiercie do bramki trafili: Mariusz Idzik (z rzutu karnego – 26 min.), Daniel Paszek (41 min.) i Michał Biskup (88 min.). Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Niebieskich. Mogło być jeszcze lepiej, ale w 66. minucie Michał Mokrzycki nie wykorzystał rzutu karnego.

- Nie było to idealny sparing, ale przede wszystkim warunki do gry były bardzo, bardzo średnie i musieliśmy wziąć na to poprawkę (…) Już rozegraliśmy szósty sparing – siódmy, ósmy, dziewiąty już będzie skład zbliżony do tego, jaki będziemy chcieli zaprezentować w lidze. Myślę, że zagraliśmy dobrze. Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji do strzelenia bramki, aczkolwiek – tak jak mówiłem – boisko bardzo, bardzo trudne – dla TV Niebiescy mówił po meczu trener Ruchu Chorzów, Łukasz Bereta.

W poniedziałek, 15 lutego, Niebiescy wyjeżdżają na zgrupowanie do Nowego Targu. Tam zaplanowano sparingi z miejscowym Podhalem (17 lutego) i drugoligową Garbarnią Kraków (20 lutego).

https://www.youtube.com/watch?v=mnlDqpny-Rk

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon