W środę rusza Tour de Pologne. W Chorzowie będą utrudnienia na drogach!

W środę, 5 sierpnia, rusza 77. Tour de Pologne. Początek wyścigu na Stadionie Śląskim, a trasa pierwszego etapu będzie przebiegać m.in. przez Chorzów. To wiąże się z utrudnieniami dla kierowców.

Td P

Trasa wyścigu w Chorzowie będzie przebiegać ulicami: Parkową, Kościuszki, Katowicką, Nową, Skłodowskiej-Curie, Rodziewiczówny, Plac św. Jana, Maciejkowicką, Główną i Kluczborską do granicy z Piekarami Śląskimi.

- Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa kolarzom, obsłudze wyścigu oraz kierowcom poruszającym się ulicami Chorzowa, w dniu wyścigu od godziny 13:00, ulice objęte trasą wyścigu zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów. Zmianie ulegną również przejazdy pojazdów komunikacji zbiorowej – informuje chorzowska policja.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę w rejonie trasy wyścigu. Podkreślają, że kierowcy powinni bezwzględnie reagować na polecenia wydawane przez osoby kierujące ruchem i zabezpieczające trasę wyścigu. Ostrożność powinni zachować także widzowie, a szczególnie osoby, które przyjdą oglądać wyścig ze swoimi dziećmi.

Pierwszy etap Tour de Pologne rozpocznie się w Chorzowie

Pierwszy etap 77. Tour de Pologne to – jak określają organizatorzy – trudny i wymagający odcinek o długości 196 km. Rozpocznie się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie na godz. 13.45 zaplanowano start honorowy. Zostanie on poprzedzony minutą ciszy upamiętniającą belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta, który zginał na trasie ubiegłorocznego wyścigu. Ostry start odbędzie się 10 minut później na ul. Katowickiej 10 w Chorzowie.

- Krótko po starcie kolarze powalczą na Lotnej Premii LOTTO w Piekarach Śląskich, a na 80. kilometrze na Lotnej Premii LOTTO w malowniczym Ogrodzieńcu. Tam trasa zakręca na zachód, a przed kolarzami Premia Specjalna w Sosnowcu oraz Lotna Premia LOTTO w Siemianowicach Śląskich – informują organizatorzy TdP.

Na mecie kolarze powinni się pojawić około godziny 18.30. W Katowicach czekają na nich trzy rundy po 16 kilometrów każda, dwie Górskie Premie PZU IV kategorii oraz sprinterski finisz przy Spodku.

fot. TdP/ATCommunication

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon