W sobotę kolejna impreza na chorzowskim Rynku. Co zaplanowano?

Plenerowe kino, kiermasz rękodzieła i wymiana garażowa, a do tego foodtrucki – w sobotę, 15 sierpnia, w Chorzowie odbędzie się druga edycja tegorocznej imprezy Ruszmy na Rynek.

Rynek ch2

Chorzowski Rynek znów ożyje. Impreza Ruszmy na Rynek 2020 2.0 rozpocznie się w sobotę o godz. 13.00 kiedy ruszy wymiana garażowa i kiermasz rękodzieła.

Kiermasz rękodzieła, garażówka i plenerowe kino

- Na naszym kiermaszu każdy znajdzie coś dla siebie. Będziecie mogli kupić m.in. biżuterię, zakładki do książek, zabawki z dzianiny, świece ręcznie robione, soki, syropy, konfitury – zachęca chorzowski magistrat.

Chorzowska Garażówka, organizowana przez Charity Shop „Pod Dobrym Aniołem” i kolektyw Odważ się, to świetna okazja, żeby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i nabyć coś okazjonalnie. Przy okazji można wesprzeć lokalne akcje charytatywne.

- Ostatnio zebraliśmy na Dzienny Dom Pobytu kwotę 1000 zł, za co z całych serc Wam dziękujemy! - napisali organizatorzy wymiany garażowej.

W wymianie można wziąć także udział nic ze sobą nie przynosząc – wystarczy nabyć kupon za 5 zł. Cały zysk ze sprzedaży kuponów zostanie przekazana na doposażenie Dziennego Domu Pobytu w przy ul. Beskidzkiej 6 w Chorzowie.

Przez całą imprezę na chorzowski Rynku można będzie skosztować dobrej kawy w Kaskada Bistro Cafe oraz lodów w Gryfnych Lodach, a w księgarni Dopełniacz nabyć ciekawą książkę. Nie zabraknie także foodtrucków. Kolejną akcję Ruszmy na Rynek zakończy wieczorny seans w kinie plenerowym, który rozpocznie się o godz. 20.30. Na ekranie zobaczymy Rowan’a Atkinson’a w komedii „Johnny English”.

Organizatorzy przypominają, żeby w czasie wydarzenia powinniśmy zachowywać bezpieczny dystans lub nosić maseczki.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon