W poniedziałek ruszą prace na ul. Hajduckiej w Chorzowie. Jakie będą utrudnienia?

Przejazd ul. Hajducką w Chorzowie z komfortem ma niewiele wspólnego - tak w samochodzie, jak i w tramwaju. Wkrótce się to zmieni, bo już w poniedziałek rozpocznie się remont tej ulicy. Oznacza to utrudnienia dla kierowców, pieszych i pasażerów komunikacji publicznej.

Hajducka2

Gruntowna przebudowa u. Hajduckiej to wspólna inwestycja spółki Tramwaje Śląskie oraz miasta Chorzów, a generalnym wykonawcą robót jest gliwicka firma Silesia Invest. Od poniedziałku, 25 maja, na modernizowanym odcinku nie będą kursować tramwaje, a sporo zmian czeka także kierowców.

- Dla pasażerów jak i dla mieszkańców tej części Chorzowa to nie będzie łatwy czas, ale zakres prac jest kompleksowy i bez utrudnień zrealizować się ich po prostu nie da, dlatego prosimy o wyrozumiałość i z góry przepraszamy za niedogodności – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Jak będą kursować tramwaje i autobusy?

Od 25 maja zmieniona zostanie organizacja ruchu tramwajowego i autobusowego:

  • tramwaje linii nr 20 będą kursować w skróconej relacji: Katowice Szopienice pętla – Chorzów Batory zajezdnia
  • linia nr 40 pozostaje zawieszona
  • dla linii nr 7 i 17 nastąpi korekta rozkładów jazdy oraz obsady taborowej
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-40 kursująca w relacji: Chorzów Batory zajezdnia – Chorzów Rynek (stanowisko nr 3)
  • mieniona zostanie także trasa autobusu nr 165, który musi ominąć ul. Hajducką przez aleje BoWiD, DTŚ i ul. Dąbrowskiego.

Jak będzie wyglądał ruch samochodów przy ul. Hajduckiej w Chorzowie?

Od godzin popołudniowych w poniedziałek, 25 maja, na ul. Hajduckiej wdrożona zostanie także czasowa zmiana organizacji ruchu na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Dąbrowskiego i skrzyżowaniem z ul. Dobrodzieńską:

  • ulica Hajducka na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do skrzyżowania z ulicami Cmentarną i Kordeckiego oraz na odcinku od skrzyżowania z ulicami Cmentarną i Kordeckiego do skrzyżowania z ulicą Dobrodzieńską wyłączona zostanie z ruchu pojazdów. Dopuszczony zostanie wyłącznie dojazd do posesji nr 17-54, pojazdów budowy i pojazdów służb komunalnych. Ruch tych pojazdów odbywać się będzie jednokierunkowo z kierunku ul. Dąbrowskiego w kierunku ulic Kordeckiego i Cmentarnej oraz z kierunku ulic Kordeckiego i Cmentarnej w kierunku al. Bojowników o Wolność i Demokrację. Na całym odcinku ulicy Hajduckiej objętym przebudową wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się pojazdów. Przejazd pojazdów z kierunku ul. Kordeckiego w kierunku ul. Cmentarnej przez modernizowaną ulicę Hajducką odbywać się będzie bez ograniczeń
  • pomiędzy skrzyżowaniem ulicy Hajduckiej z ulicą Dąbrowskiego i skrzyżowaniem z al. Bojowników o Wolność i Demokrację, wyznaczony zostanie objazd prowadzony ulicami Dąbrowskiego - drogą wojewódzką nr 902 (DTŚ) - al. BoWiD
  • wykonawca robót zobowiązany jest zapewnić bezpieczne dojście do posesji położonych w bezpośrednim sąsiedztwie prowadzonych prac. Ze względu na zakres prac mogą wystąpić czasowe ograniczenia związane z dojazdem na teren ww. posesji
  • dojazd do posesji nr 2-12 położonych przy ul. Cmentarnej możliwy będzie z kierunku ulicy Dąbrowskiego przez ulice Częstochowską i Kordeckiego

Kiedy zakończą się prace na ul. Hajduckiej?

Modernizacja ul. Hajduckiej w Chorzowie obejmuje m.in. ok. 1700 metrów toru pojedynczego, budowę nowych przystanków oraz przebudowę sieci trakcyjnej a w zakresie miejskim m.in. przebudowę instalacji podziemnych, chodników oraz jezdni. Prace w zakresie tramwajowym mają potrwać do połowy kwietnia a w zakresie drogowym do połowy października 2021 r. Całkowita wartość inwestycji wynosi 18,6 mln zł netto.

fot. Tramwaje Śląskie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon