W Parku Śląskim powstanie miasteczko ruchu drogowego. Będą też dodatkowe atrakcje

Rondo, tunel czy skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną – to tylko niektóre elementy miasteczka ruchu drogowego, które powstanie w Parku Śląskim. Będą też dodatkowe atrakcje dla rowerzystów czy fanów deskorolki.

Ponad pół wieku temu na terenie Ośrodka Harcerskiego w Parku Śląskim otwarto Młodzieżowe Centrum Nauki Ruchu Drogowego „Zebra”, ale do dziś niewiele z niego pozostało. Teraz w tym samym miejscu powstanie nowe miasteczko ruchu drogowego.

Inwestycja w edukację najmłodszych uczestników ruchu drogowego

Zaplanowano tam m.in. rondo, tunel, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, odcinki autostrady, punkt poboru opłat, przystanek autobusowy, a nawet stacja paliw z restauracją drive-thru. Dzieci będą mogły tam zdawać na kartę rowerową, a w szkoleniach będą brali udział śląscy policjanci.

- Jeżeli zainwestujemy w edukację tych najmłodszych uczestników ruchu drogowego, to możemy liczyć, że w przyszłości to będą świadomi uczestnicy ruchu drogowego. Mamy liczne przykłady ze świata, chociażby ze Skandynawii, gdzie wiele lat temu postawiono na taką politykę i wskaźniki dowodzą, że to był bardzo dobry kierunek – podkreśla nadinsp. Roman Rabsztyn, komendant wojewódzki policji w Katowicach.

Nowe miasteczko drogowe będzie podzielone na sześć stref. Powstaną tam także: skatepark, pumptrack, ścianka wspinaczkowa i strefa malucha. - Miasteczko stanie się świetnym miejscem, gdzie od małego dzieci będą nabierać nawyków bezpiecznej jazdy. To również wzbogaci i tak już atrakcyjną ofertę Parku Śląskiego, który niezmiennie cieszy się popularnością mieszańców całego regionu - mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Budowa właśnie ruszyła, a koszt inwestycji to 10,8 mln zł. Finał prac zaplanowano na jesień 2022.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon