W Parku Śląskim powstał Ogród Społeczności Parkowej

Nowe miejsce do rekreacji i nauki w Parku Śląskim. Powstał tam Ogród Społeczności Parkowej. To inwestycja, którą częściowo zrealizowano w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekt utworzenia Ogrodu Społeczności Parkowej zgłoszono w drugiej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2020 r. Zyskał on poparcie ponad tysiąca osób i został skierowany do realizacji. Powstał przy integracyjnym placu zabaw, niedaleko al. Harcerskiej.

Ogród Społeczności Parkowej w Parku Śląskim ma powierzchnię 1,2 tys. metrów kwadratowych i został podzielony na dwie części. Jedna z nich przeznaczona została na nasadzenie – krzewy, drzewka czy kwiaty. Rośliny przewidziano także w drewnianych i podwyższanych grządkach.

- Pierwszych nasadzeń dokonali seniorzy z Fundacji Park Śląski. Posadzili kolorowe rośliny (smagliczkę nadmorską, starca pospolitego), które już cieszą swoimi kolorami. Do podlewania roślin, wykorzystana zostanie tutaj deszczówka, która zbierana jest do specjalnych zbiorników – informują w Parku Śląskim.

Ogród Społeczności Parkowej kosztował ponad 800 tys. zł

W ogrodzie stanęła także duża altana piknikowa, domek na narzędzia oraz kompostownik. Nie brakuje również ławek, na których można odpocząć. W przyszłości ma być miejscem, gdzie przeprowadzane będą żywe lekcje biologii. Szkoły i instytucje, które byłby zainteresowane taką formą edukacji proszone są o kontakt pod adresem mailowym: fundacja@parkslaski.pl.

Budowa Ogrodu Społeczności Parowej kosztowała 827 tys. zł. Projekt częściowo zrealizowano w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, z którego na inwestycję trafiło ponad 480 tys. zł. Pozostałe środki pochodzą z unijnego programu JESSICA.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon