W Parku Śląskim będzie Skwer 100-lecia Powstań Śląskich

Zarząd Parku Śląskiego wystąpił do chorzowskiej Rady Miasta z wnioskiem o nadanie skwerowi znajdującemu się przy Promenadzie gen. Jerzego Ziętka nazwy „Skwer 100-lecia Powstań Sląskich”.

Park skwer

Skwer znajduje się przed głównym wejściem do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, a inicjatywa Parku Śląskiego związana jest z rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego.

- Powstania Śląskie są niezwykle ważnymi wydarzeniami w historii Śląska i historii Polski. Trzy Powstania Śląskie z lat 1919, 1920, 1921 oraz 1922 powrót Śląska do Macierzy, niosą przesłanie dla przyszłych pokoleń – czytamy w uzasadnieniu wniosku Parku Śląskiego.

To kolejna inicjatywa związana z obchodami 100-lecia Powstań Śląskich

Obchody 100-lecia Powstań Śląskich w województwie śląskim trwają już od ubiegłego roku. Również Sejm ustanowił rok 2019 Rokiem Powstań Śląskich.

- Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża wdzięczność za wkład pokoleń ludu śląskiego w walkę o niepodległość Rzeczypospolitej, a potem Jej odbudowę, oraz za wywarcie istotnego wpływu na kształt granic odrodzonego i niepodległego państwa polskiego i ustanawia rok 2019 Rokiem Powstań Śląskich – napisano w uchwale Sejmu z ubiegłego roku.

Już w 2019 r. także Park Śląski włączył się w obchody 100-lecia Powstań Śląskich i wystąpił z inicjatywą nadania nazwy Aleja Powstań Śląskich jednej z dróg na terenie parku, wniosek ten przyjęła Rada Miasta Chorzów.

fot. Google Maps

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon