W Parku Śląskim będzie lodowisko. To trzecia ślizgawka w Chorzowie w sezonie 2021/2022

W tym roku będzie się można ślizgać w Parku Śląskim. Na 3 grudnia 2021 r. zaplanowano tam otwarcie lodowiska. Gdzie będzie się mieścić?

fot. pixabay.com
Łyżwy

Parkowe lodowisko będzie się mieścić na Placu Mistrzów, tuż obok Stadionu Śląskiego. Jego otwarcie zaplanowano na 3 grudnia 2021 r., a czynne ma być do 28 lutego 2022 r.

- Takiego lodowiska nie było w Parku Śląskim od kilku lat. Poprzednio ślizgawki były organizowane na terenie kąpieliska „Fala” i przy Kręgach Tanecznych – przypomina Dagmara Piskorz, rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego.

Lodowisko w Parku Śląskim będzie miało wymiary 20x30 metrów. Na miejscu będzie można także wynająć łyżwy. Jak dodaje rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego więcej informacji na temat ślizgawki należy się spodziewać w najbliższych dniach.

Lodowiska w Chorzowie w sezonie 2021/2022

W tym sezonie na terenie Chorzowa dostępne będą więc aż trzy lodowiska. Dwa inne przygotowuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. Podobnie jak w ubiegłym sezonie będzie to ślizgawka na Rynku i po raz pierwszy w Chorzowie Batorym, na terenie boisk osiedlowych przy ulicach Granicznej i Gagarina, obok Kompleksu Sportowego „Hajduki”.

- Planujemy rozpocząć ślizgawki w pierwszych dniach grudnia (…) Jesteśmy przekonani, że nowa lokalizacja przypadnie do gustu chorzowianom oraz gościom z miast ościennych! - czytamy w komunikacie MORiS-u.

Bilet wstępu na oba lodowiska MORiS-u ma kosztować 7 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy) za godzinę. Na miejscu będzie można również wypożyczyć łyżwy w cenie 7 zł za godzinę. Będzie można również kupić karnety imienne na 10 wejść za 50 zł oraz 5 wejść za 30 zł.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon