W drodze na służbę ewakuował mieszkańców z palącego się budynku. Kolejna taka akcja policjanta z Chorzowa

Policjant z Chorzowa, sierż. szt. Wiesław Panek, po raz kolejny narażał swoje życie, by ratować innych. W drodze na popołudniową służbę wyprowadził mieszkańców z palącego się budynku.

fot. KMP w Chorzowie
Chorzów policjant uratował z pożaru

W minioną środę, 16 marca 2022 r., sierż. szt. Wiesław Panek w drodze na popołudniową służbę zauważył dym wydobywający się z okna budynku przy ul. Truchana w Chorzowie. Zatrzymał samochód i polecił jednej z osób, by powiadomiła straż pożarną, a sam wbiegł do budynku.

- W mieszkaniu, w którym się paliło na szczęście nikogo nie było. Klatka schodowa była już silnie zadymiona, dlatego policjant otworzył okna i zaczął ewakuować mieszkańców – informuje asp. szt. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Gdy na miejsce dotarli strażacy sierż. szt. Wiesław Panek przekazał im informacje na temat zdarzenia i pojechał na służbę w chorzowskiej „jedynce”. To już kolejny raz w tym roku, gdy ratował ludzi z pożaru – m.in. w styczniu wraz z kolegą z patrolu wyprowadził 62-letniego mężczyznę z płonącego mieszkania przy ul. Stefana Batorego.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon