W Chorzowie zamiast Święta Miasta będą testy na koronawirusa

Tegoroczne Święto Miasta w Chorzowie zostało odwołane, a środki zabezpieczone na to wydarzenie zostaną przeznaczone na zakup urządzenia do robienia testów na koronawirusa.

Korona testy

O odwołaniu zaplanowanych w tym roku imprez plenerowych związanych ze Świętem Miasta prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala, poinformował już w niedzielę. Teraz dodał, że w budżecie miasta na ten cel było zabezpieczone ponad 400 tys. złotych. Te środki mają być przeznaczone na walkę z koronawirusem – pierwszy zakup to ma być urządzenie do przeprowadzania testów.

- Dziś próbki jeżdżą do Katowic. Urządzenie pracujące w Chorzowie skróci czas od momentu pobrania próbki do uzyskania wyników. Będzie też przydatne po epidemii i zawsze będzie w gotowości, gdy sytuacja się powtórzy – napisał prezydent Kotala.

Prezydent Chorzowa dodał, że miasto szuka możliwości zakupu co najmniej kilku tysięcy ekspresowych testów na koronawirusa. Zdaniem lekarzy takich testów wciąż przeprowadza się zbyt mało, a szybka diagnoza pozwoli na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

fot. Pixabay/Gerd Altmann

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom Chorzów i Katowice w 1993 roku 16

Jak 30 lat temu Anglik kursował z aparatem przez Chorzów

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....