W Chorzowie wykryto kolejny przypadek koronawirusa. To kobieta z powiatu gliwickiego

W Chorzowie potwierdzono kolejny przypadek zarażenia koronawirusem. Jak podaje PAP to kobieta "w sile wieku" pochodząca z powiatu gliwickiego.

Covid

Obecnie w Polsce potwierdzono w sumie 246 przypadków zarażenia COVID-19, w tym 5 śmiertelnych. W województwie śląskim do tej pory potwierdzono 26 przypadków koronawirusa. Jak informuje Ślaski Urząd Wojewódzki wszyscy pacjenci czują się dobrze.

Kobieta, u której potwierdzono koronawirusa wróciła z Hiszpanii

Nowy przypadek koronawirusa potwierdzono m.in. w Chorzowie. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, to kobieta „w sile wieku”, która zaraziła się prawdopodobnie w Hiszpanii. Zgłosiła się do lekarza chorób zakaźnych chorzowskiego Szpitala Specjalistycznego z bólem gardła, ale bez gorączki. Pacjentka została przebadana w Chorzowie, ale na wyniki oczekiwała w domowej kwarantannie, poza naszym miastem.

- Jako że kobieta przebywała już w kwarantannie domowej i postąpiła zgodnie z wytycznymi sanepidu, po przebadaniu pacjentki i pobraniu próbek lekarz zdecydował o tym, że pacjentka może pozostać w domu na czas leczenia – podała PAP rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska.

Do tej pory u mieszkańców Chorzowa nie potwierdzono żadnego przypadku zarażenia koronawirusem.

fot. Pixabay/Gerd Altmann

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon