W Chorzowie Starym i Maciejkowicach przestanie śmierdzieć? Jest stanowisko CEZ Chorzów

Smród w Chorzowie Starym i Maciejkowicach spowodowany był pandemią koronawirusa? Rzecznik prasowy CEZ Chorzów tłumaczy, że spółka musiała zabezpieczyć ciągłość produkcji i zmagazynować większe zapasy biomasy. Dzierżawione magazyny mają zostać zlikwidowane.

Chorzow3

Śmierdzi, bo spółka CEZ Chorzów zrobiła większe zapasy biomasy

Spółka CEZ Chorzów zareagowała na nasze publikacje dotyczące uciążliwości związanych z działalnością elektrociepłowni. Rzecznik prasowy spółki, Sebastian Włodarski, w piśmie przesłanym do naszej redakcji, wyjaśnia, że sposób i zakres magazynowania biomasy na terenach dzierżawionych przez elektrociepłownię był spowodowany sytuacją gospodarczą związaną z pandemią koronawirusa.

- Problemy związane z pandemią nie ominęły także producentów i dostawców biomasy (...) W rezultacie zaistniałej sytuacji CEZ Chorzów S.A., w celu zabezpieczenia stosownych zapasów biomasy, odpowiednich do nieprzewidywalnej sytuacji związanej z pandemią i towarzyszących ryzyk biznesowych, zmagazynował dodatkowe ilości tego paliwa – tłumaczy Sebastian Włodarski.

Dzierżawione magazyny biomasy w Chorzowie zostaną zlikwidowane?

Rzecznik CEZ Chorzów dodaje, że spółka „kierując się chęcią poprawy stosunków z przedstawicielami lokalnych społeczności Starego Chorzowa i Osiedla Maciejkowice” zlikwiduje magazyny na dzierżawionych terenach.

- W efekcie od 1 października 2020 r. biomasa będzie magazynowana wyłącznie na terenie magazynu operacyjnego wchodzącego w skład części instalacji pomocniczej dla instalacji spalania paliw (czyli w skład układu podawania węgla i biomasy do kotłów) oraz w obrębie magazynu buforowego na terenie CEZ Chorzów S.A. przy ul. Królowej Jadwigi (teren po dawnej Elektrowni Chorzów S.A.) - zapewnia rzecznik.

W przesłanym do nas piśmie rzecznik spółki zaznacza, że kontrola Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Katowicach nie wykazała żadnych nieprawidłowości, które związane byłyby z faktem transportu, magazynowania, czy też spalania biomasy przez elektrociepłownię. Dodaje, że spółka CEZ Chorzów podjęła już działania, które mają zmniejszyć uciążliwości związane z magazynowaniem biomasy.

fot. CEZ Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....