W Chorzowie rusza kino samochodowe. Gdzie będzie można oglądać filmy?

W niedzielę, 24 maja, na parkingu przy ul. Cichej w Chorzowie rusza kino samochodowe. Zmotoryzowani kinomani będą mogli obejrzeć film „La La Land” w reżyserii Damiena Chazelle’a.

Tasma film

Pandemia koronawirusa wstrzymała m.in. życie kulturalne, ale stopniowo znoszone są kolejne ograniczenia i znów można organizować niektóre wydarzenia – można m.in. uruchomić kina plenerowe i samochodowe. Chorzów to jedno z pierwszych miast w naszym regionie, gdzie będzie można oglądać filmy w wygodnym samochodowym fotelu.

– Już od jakiegoś czasu przygotowywaliśmy się do zorganizowania kina samochodowego, jednak do tej pory nie było takiej możliwości. Teraz się to zmieniło, dzięki czemu możemy przejść od planowania do realizacji – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Gdzie w Chorzowie będzie kino samochodowe?

W Chorzowie samochodowe kino będzie działać na parkingu przy ul. Cichej. Pierwszy pokaz zaplanowano na niedzielę, 24 maja. Na ekranie będzie można zobaczyć „La La Land” – nagrodzony sześcioma Oscarami i siedmioma Złotymi Globami film w reżyserii Damiena Chazelle’a z brawurowymi rolami Ryana Goslinga i Emmy Stone. Ten przepełniony muzyką romans opowiada o losach początkującej aktorki Mii i muzyka jazzowego Sebastiana, pomiędzy którymi rodzi się płomienne uczucie. Dzięki miłości udaje mi się wyprowadzić swoje kariery na prostą. Realizując swoje marzenia, zaczynają jednak mieć coraz mniej czasu dla siebie nawzajem.

Projekcja rozpocznie się o godzinie 21.00, a na parking będzie można wjeżdżać już od 20.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Widzowie powinni przed, w trakcie oraz po pokazie, pozostawać w samochodzie – dopuszczone są jedynie auta osobowe – i będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa przez cały okres, w którym będą mieli uchylone okno w pojeździe oraz podczas przebywania poza nim.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon