Chorzów: Kolejny McDonald’s przy DTŚ

Sieć McDonald’s przygotowuje się do budowy kolejnej restauracji w Chorzowie – informuje portal miasto.pro. Będzie to trzeci lokal tej marki w naszym mieście.

Teren mcdonalds chorzow

Przez ponad dwie dekady McDonlad’s działał na ul. Wolności, ale lokal zamknięto w 2014 r. Obecnie amerykańska sieć fast food ma w Chorzowie swoje lokale przy głównych trasach przelotowych – ul. Katowickiej i Drogowej Trasie Średnicowej. Na tym jednak nie koniec, bo firma przygotowuje nową inwestycję w naszym mieście.

Gdzie w Chorzowie powstanie nowy McDonald's?

- Nadal widzimy jednak potencjał w tej lokalizacji i planujemy dalszy rozwój naszej sieci na terenie Chorzowa. Nie będzie to jednak centralna lokalizacja. Obiekt powstanie przy ul. Nomiarki w Chorzowie II, tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej i granicy ze Świętochłowicami – dla portalu miasto.pro mówi Patrycja Pazio z McDonald’s Polska.

Teren przeznaczony pod tę inwestycję ma niemal 3,8 tys. m². Tuż obok znajduje się lokal sieci Max Premium Burgers oraz salony marek Volkswagen i Bentley. Przygotowania do budowy są już zaawansowane, ale firma na razie potwierdza jedynie, że uzyskała pozwolenie na budowę kolejnego lokalu w Chorzowie.

- Jest jednak jeszcze za wcześnie, aby mówić o szczegółach dotyczących tej lokalizacji, bądź dacie otwarcia lokalu dla gości. W miarę postępu prac budowlanych będziemy mogli przekazać więcej informacji, np. dotyczących zatrudnienia – dodaje przedstawicielka sieci.

W Polsce McDonald’s ma 448 restauracji w ponad 150 miastach – przypomina portal inwestycyjny. Zatrudnia w nich ok. 25 tys. osób. Wyborem poszczególnych lokalizacji, zakupem nieruchomości i budową obiektów zajmuje się wyłącznie firma, natomiast każda osoba fizyczna, spełniająca kryteria McDonald’s, może zostać operatorem obiektu w ramach franczyzy. Aktualnie ok. 80 proc. polskiej sieci marki tworzą lokale prowadzone w oparciu o umowy franczyzowe.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon