W Chorzowie powstaną nowe ścieżki rowerowe

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie ogłosił przetargi na budowę ścieżek rowerowych. Nowe trasy powstaną m.in. między Amelungiem a Pniokami oraz wzdłuż ul. Parkowej.

Sciezka chorzow

Chorzowski MZUiM ogłosił dwa przetargi związane z budową nowych ścieżek rowerowych. Pierwszy podzielony jest na dwa zamówienia – budowę ciągu pieszo – rowerowego łączącego Kompleks Wypoczynkowy Amelug z Osiedlem Pnioki oraz budowę ścieżki rowerowej i chodnika w ciągu ul. Parkowej. Drugi dotyczy budowy ciągów rowerowych w Chorzowie.

Gdzie w Chorzowie powstaną nowe ścieżki rowerowe?

Nowy ciąg pieszo – rowerowy łączący Amelung z Pniokami będzie miał ponad 680 metrów długości i biegł będzie od ul. 3 Maja do ul. Opolskiej. W ramach tej inwestycji mają powstać także trzy miejsca odpoczynku oraz przejazd rowerowy przez ul. Opolską. Specyfikacja zamówienia zakłada również budowę oświetlenia nowej ścieżki.

Projekt budowy ścieżki rowerowej i chodnika w ciągu ul. Parkowej obejmuje m.in. budowę ciągu pieszo – rowerowego w północnej części, gdzie od strony ul. Kościuszki powstanie pas lewoskrętu dla rowerów. Na kolejnych odcinkach zakładana jest budowa rozdzielonej od chodnika drogi rowerowej oraz przebudowę istniejącego ciągu pieszo-rowerowego.

Kolejny przetarg dotyczy „Budowy ciągów rowerowych w Chorzowie”. Zakłada m.in. dostosowania alei w Parku Redena do ruchu rowerowego, dostosowanie chodnika przy AKS do ruchu rowerowego co pozwoli na połączenie z drogą rowerową, która powstanie wzdłuż ul. Parkowej. Do ruchu rowerowego dostosowany ma być również chodnik wzdłuż ul. Legnickiej oraz połączenie ulic Siemianowickiej i Kasprowicza w Chorzowie Starym. Projekt zakłada także wykonanie oznakowania na istniejących trasach rowerowych w Chorzowie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon