W Chorzowie odbędzie się koncert… samochodowy

W czasach pandemii koronawirusa życie koncertowe zamarło, więc trzeba szukać nowych rozwiązań, zgodnych z wymogami bezpieczeństwa. Jednym z nich są koncerty… samochodowe. W Chorzowie w takiej formie wystąpi zespół Frele.

Frele net

Samochodowy koncert odbędzie się w środę, 10 czerwca, na parkingu przy ul. Dąbrowskiego w Chorzowie pomiędzy budynkami Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu oraz hotelu Focus. Goście ustawią się swoimi autami pod sceną, a koncert będzie transmitowany na dedykowaną radiową częstotliwość. Podobne koncerty obyły się już w Danii, Niemczech czy USA, gdzie cieszyły się dużą popularnością.

– Zorganizowanie koncertu w formie do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni jest obecnie niemożliwe ze względu na rygory sanitarne. Konieczne stało się więc znalezienie nowych rozwiązań. Zdecydowaliśmy się na eksperyment w postaci koncertu samochodowego. Wierzę, że dla wszystkich uczestników będzie to ekscytujące przeżycie - – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Samochodowy koncert w Chorzowie będzie po śląsku

Na chorzowskim koncercie samochodowym wystąpią Frele – zespół założony w 2017 roku przez Magdalenę Janoszkę, Martę Skibę i Marcelinę Bednarską. Wokalistki szybko stały się znane dzięki zaśpiewanym po śląsku parodiom hitów takich jak „Hello” Adele, „Despacito” Luisa Fonsiego czy „Girl on Fire” Alicii Keys. Artystki pracują obecnie nad autorskim albumem, zatytułowanym „Hehe”, i to właśnie ten materiał, pełen śląskich elementów i odniesień, zaprezentują premierowo w Chorzowie.

Bilety w cenie 50 zł od samochodu dostępne są wyłącznie w sprzedaży internetowej przez stronę Chorzowskiego Centrum Kultury (www.chck.pl).

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Gitara

Gitarowa Rekordowa Rozgrzewka na chorzowskim rynku

Andrzej Matysik

„Był naszym najwybitniejszym blues-rockowym gitarzystą”

Chorzów nagrody w dziedzinie kultury

Po raz kolejny wręczono statuetki „Chłopca z łabędziem”

Monstres of Rock

Monsters of Rock – 30 lat później

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Maszyny z wystawy stałej.

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie poszukuje byłych hutników

Dawid podsiadlom

Dawid Podsiadło przekłada koncert na Stadionie Śląskim

Chck

Kultura wraca na swoje miejsce, czyli lato w...