W Chorzowie odbędzie się akcja "Daj Włos!" Można pomóc kobietom po chemioterapii

Chcesz zmienić fryzurę? Możesz przy okazji pomóc innym! 7 marca w Chorzowie po raz kolejny odbędzie się akcja „Daj Włos!” organizowana przez Fundację Rak’n’Roll. Zgłoszenia do udziału w tej akcji przyjmowane są do 27 lutego.

Daj wlos

W Chorzowie współorganizatorami akcji „Daj Włos!” są salon fryzjerski Mc Hair oraz Szkolne Koło Wolontariatu „Niebieskie Serca” ze Szkoły Podstawowej nr 21. Do udziału w akcji można się zgłaszać telefonicznie pod numerem 32 241 23 55 lub mailowo na adres marzena.piotrowska@interia.pl.

- Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Angażujemy do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je nam. Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia – informuje Fundacja Rak’n’Roll.

W akcji może wziąć udział każdy pod warunkiem, że ma co najmniej 25 cm włosów do obcięcia (to minimalna długość włosów, z których można zrobić perukę), a włosy nie były rozjaśniane.

Chorzowska akcja „Daj Włos!” odbędzie się 7 marca w salonie fryzjerskim Mc Hair.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon