W Chorzowie będzie skwer im. św. Matki Teresy z Kalkuty?

Skwer położony u zbiegu ulic Kasprowicza i Siemianowickiej w Chorzowie Starym ma nosić nazwę św. Matki Teresy z Kalkuty. Z takim wnioskiem wystąpiła grupa mieszkańców naszego miasta, a uchwałą w tej sprawie radni zajmą się na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta.

Matka teresa

Św. Matka Teresa odwiedziła Chorzów w 1986 r.

Z wnioskiem o nazwanie skweru w Chorzowie Starym imieniem św. Matki Teresy z Kalkuty w grudniu ubiegłego roku, w imieniu własnym oraz powołanej inicjatywy mieszkańców, wystąpił do Rady Miasta Chorzów Romuald Potępa.

- Św. Matka Teresa odwiedziła Chorzów dnia 6 czerwca 1986 r. co było wielkim wydarzeniem i zaszczytem dla naszego miasta – argumentował wnioskodawca.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały wniosek nie został poparty wystarczającą liczbą podpisów, ale Komisja Kultury i Sportu Rady Miasta Chorzów pozytywnie zaopiniowała tę propozycję. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na najbliższej sesji chorzowskiej rady, 26 marca.

Matka Teresa została ogłoszona świętą przez papieża Franciszka

Matka Teresa z Kalkuty (właśc. Agnes Gonxha Bojaxhiu) przyszła na świat 26 sierpnia 1910 roku w Skopje, w ówczesnej Jugosławii, dzisiejszej Macedonii. Była założycielką zgromadzenia Misjonarek Miłości, laureatką Nagrody Templetona oraz Pokojowej Nagrody Nobla z roku 1979. Przez ponad 45 lat prowadziła m.in. hospicja dla umierających, ubogich, chorych i sierot. Zmarła 5 września 1997 w Kalkucie w Indiach. We wrześniu 2016 roku przez papieża Franciszka została ogłoszona świętą Kościoła katolickiego.

fot. Wikimedia Commons

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon