W Chorzowie Batorym powstanie park handlowy?

Vendo Park

Coraz więcej wskazuje na to, że w Chorzowie pojawi się znana sieć obiektów handlowo-usługowych Vendo Park – informuje portal miasto.pro. Inwestor ma już grunt i trwają przygotowania do uruchomienia inwestycji.

Park handlowy, czyli odpowiedź na potrzeby klientów

Kompleksy Vendo Park są odpowiedzią na rozwijający się trend mniejszych obiektów handlu umiejscowionych bliżej klienta, które umożliwiają szybkie zakupy – podkreśla portal miasto.pro. W takich obiektach zazwyczaj znajdują się sklepy spożywcze, drogeria, sklepy odzieżowe i ze sprzętem elektronicznym czy sklepy zoologiczne. Nie ma tam powierzchni wspólnej, a wejścia do sklepów znajdują się zazwyczaj bezpośrednio od strony parkingu.

- Tradycyjne parki handlowe są obecnie domeną firm Saller i Trei Real Estate. Według nieoficjalnych informacji, to właśnie ten drugi podmiot zamierza w Chorzowie wybudować Vendo Park – czytamy na portalu miasto.pro.

Gdzie w Chorzowie powstanie Vendo Park?

Vendo Park w Chorzowie powstanie prawdopodobnie przy ul. Szpitalnej, obok ronda im. Gerarda Cieślika. Tu były teren Huty Batory, a spółka Trei Real Estate kupiła tam 1,54 ha. Obok znajduje się już Lidl. Na tym pohutnicznym terenie niedawno wyburzono hale przemysłowe, budynek wymiennikowni gazu i obiekt gospodarczy (na zdjęciu z Google Maps widać jeszcze wyburzone obiekty).Na sąsiedniej parceli nadal działa Kuźnia Batory, a od kilku miesięcy teren gdzie ma powstać park handlowy oddzielony jest ekranami dźwiękochłonnymi.

- Firma na razie nie odpowiedziała na pytania o zakres i terminy realizacji inwestycji w Chorzowie. Wiadomo, że we wrześniu br. deweloper złożył w magistracie wniosek o wydanie pozwolenia na budowę czterech obiektów handlowo-usługowych na terenie przy ul. Szpitalnej – informuje miasto.pro.

Trei Real Estate ma siedzibę w Düsseldorfie i jest nieruchomościowym ramieniem Grupy Tengelmann. Deweloper działa w USA, Polsce, Niemczech, Czechach, Słowacji i Portugalii. W naszym kraju firma inwestuje w parki handlowe oraz w sektorze mieszkaniowym. Pierwszy Vendo Park w Polsce powstał w 2013 roku w Nysie, a obecnie działa ich już 19. Ostatni kompleks sieci otwarto w ubiegłym miesiącu w Częstochowie (na zdjęciu głównym).

fot. Vendo Park, Google Maps

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Vendo Park

Jesienią nowy park handlowy w Chorzowie Batorym

Prologis park chorzow

Chorzów Batory: Kolejna inwestycja w Prologis Park!

Chorzow batory tesco

Koniec Tesco w Chorzowie. Jest zgoda na przejęcie sieci...

Dworzec chorzow batory

Linia kolejowa biegnąca przez Chorzów Batory będzie...

Tory chorzow

Chorzów Hajduki. Nowy przystanek kolejowy na Niedźwiedzińcu?

Karlik

Pierwszy zmodernizowany Karlik jeździ przez Chorzów

Chorzow slowak

Ranking Perspektyw 2021: Najlepsze szkoły w Chorzowie