Villla Reden wyróżniona w German Design Award. Kolejna nagroda dla katowickiego architekta

Villa Reden w Chorzowie po raz kolejny została wyróżniona. Tym razem w konkursie organizowanym przez German Design Council. Ponad tysiąc projektów było ocenianych przez jury. Przypomnijmy, że willa została zaprojektowana przez Macieja Frantę z pracowni Franta Group.

To kolejne wyróżnienie dla Vilii Reden, zaprojektowanej przez Macieja Frantę. Tym razem gratyfikacja została przyznana przez German Design Council, która jest doceniona na całym świecie. Niemiecka Rada wzornictwa odkrywa i honoruje najlepsze firmy projektantów i strategów marki.

- Dostaliśmy kolejną nagrodę specjalną w obszarze "excellent architecture". German Design Awards to są główne nagrody niemieckiego stowarzyszenia architektów - wyjaśnia Maciej Franta.

German Design Council z prestiżową pozycją

Rada wzornictwa znana jest z organizacji konkursów, takich jak: German Design Awards, German Brand Awards, German Innovation Awards, ICONIC AWARDS i wiele innych. Rada wzornictwa cieszy się uznaniem na całym świecie i daleko poza granicami branży. Uczestnictwo w organizowanej przez nią konkursach, podkreśla zaangażowanie firm i projektantów w doskonałość. Natomiast nagrody pozwalają na uzyskanie mocniejszej pozycji na rynku.

- Zasięg naszych działań prasowych i komunikacyjnych, naszych publikacji i wystaw oferuje zwycięzcom ekskluzywną scenę i stawia ich najlepszy występ w centrum uwagi opinii publicznej - czytamy w komunikacie rady.

Najczęściej oglądany zagraniczny projekt

14 stycznia Villa Reden została uznana przez portal Arkitera.com na bazie wyników Google za najczęściej oglądany zagraniczny projekt.

- Pierwsze miejsce zawsze bardzo cieszy, szczególnie, gdy wyprzedzamy znane europejskie pracownie - mówił Maciej Franta.

Portal Arkitera uzasadnił nagrodę przyznaną Villi Reden ograniczonym budżetem, a przy tym dążenie do wprowadzenia nowej tekstury i zapewnienia współczesnego designu.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon