Villa Reden z Chorzowa z kolejną międzynarodową nagrodą!

Czarny apartamentowiec z Chorzowa zdobył kolejną międzynarodową nagrodę. Villa Reden stojąca na Górze Wyzwolenia zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie World Design Awards 2021.

fot. FB/Franta Group
Villa Reden World Design Awards

Budynek stojący przy ul. Lwowskiej w Chorzowie z pewnością budzi emocje! Jedni Villą Reden się zachwycają, inni tę architekturę krytykują. Czarny apartamentowiec jest doceniany przez architektów z całego świata.

Villa Reden została już nagrodzona w konkursie DNA Paris Design Awards 2021. Znalazła się także w finale The Plan Award 2021, jako jeden z 20 najlepszych budynków na świecie oraz na finałowej krótkiej liście 16 edycji Eurasian Prize 2021 wyróżniającej najlepsze europejskie i azjatyckie projekty, jako jedyny projekt z Polski w swojej kategorii. Dziś Franta Group poinformowała o kolejnej nagrodzie.

- Początek tygodnia rozpoczyna się bardzo pozytywnie! Villa Reden zdobywa pierwszą nagrodę w organizowanym przez @thearchitecturecom konkursie World Design Awards 2021!

Villa Reden, czyli czarny apartamentowiec wśród drzew

Villa Reden została zaprojektowana przez Macieja Frantę z Franta Group. Stanęła niedaleko zabytkowego, drewnianego kościoła św. Wawrzyńca na Górze Wyzwolenia w Chorzowie. Czarny apartamentowiec też jest w dużym stopniu drewniany, a architekt wpisał budynek w otaczający drzewostan.

W luksusowym galeriowcu znalazło się tylko 8 mieszkań o powierzchni od 54 do 72 metrów kwadratowych. Po 4 na każdej kondygnacji, ale każde o innym układzie pomieszczeń. Wszystkie pokoje mają wyjście na taras, który otacza budynek ze wszystkich stron. Budynek ma nieregularny kształt, który został dostosowany do kształtu działki, a w środku znajduje się patio.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Villa reden nagroda

Villa Reden z Chorzowa nagrodzona w Paryżu

Chorzów Villa Reden 5

Kolejne nagrody dla czarnego apartamentowca z Chorzowa

Chorzów Villa Reden

Najlepszy budynek Europy i Azji jest w Chorzowie!

Chorzów Villa Reden

Villa Reden z Chorzowa z szansą na kolejną nagrodę

Villa Reden

Villa Reden z kolejną nagrodą

Chorzów Villa Reden

Villa Reden z Chorzowa na aukcji WOŚP

Chorzów Villa Reden

Czarny apartamentowiec z kolejną nagrodą