Villa Reden z Chorzowa nagrodzona w prestiżowym konkursie w Paryżu

Villa Reden, czarny apartamentowiec stojący w Chorzowie na Górze Wyzwolenia, został nagrodzony w prestiżowym konkursie DNA Paris Design Awards 2021.

Villa reden nagroda

Czarny apartamentowiec zaprojektowany przez Macieja Frantę z Franta Group został znajduje się na Górze Wyzwolenia (Redena) w Chorzowie przy ul. Lwowskiej. Villa Reden stanęła niedaleko zabytkowego, drewnianego kościoła św. Wawrzyńca i sama jest w dużym stopniu drewniana, a architekt wpisał budynek w otaczający drzewostan, co zostało docenione przez międzynarodowe jury konkursu DNA Paris Design Awards 2021.

- Niepowtarzalny kontekst miejsca i potencjalnie negatywne skutki wprowadzenia nowej tkanki na tym wyjątkowym terenie sprawiła, że decyzja o kształcie nowego budynku nie była łatwa. Musiał się on wpisać w otoczenie, a nie konkurować z nim – czytamy w uzasadnieniu do nagrody.

W Villi Reden jest tylko 8 mieszkań

Inwestorem była firma Webolit Nieruchomości, a w luksusowym galeriowcu znalazło się tylko 8 mieszkań o powierzchni od 54 do 72 metrów kwadratowych. Po 4 na każdej kondygnacji, ale każde o innym układzie pomieszczeń. Wszystkie pokoje mają wyjście na taras, który otacza budynek ze wszystkich stron.

Willa Redena ma także nieregularny kształt, który został dostosowany do kształtu działki. W środku jest także patio, które odzwierciedla kształt budynku i pozwala na doświetlenie wszystkich pomieszczeń apartamentowca.

fot. FB/Franta Group

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon