Uwaga! Znaleziono niewybuch w Chorzowie!

Przy ul. Krakowskiej 15 w Chorzowie znaleziono pocisk lotniczy – poinformował chorzowski magistrat. Trwa ewakuacja mieszkańców trzech kamienic!

Przedmiot przypominający pocisk znaleziono w ogródku przy ul. Krakowskiej 15. Policyjny pirotechnik potwierdził, że to pocisk lotniczy. O godz. 15.13 Urząd Miasta Chorzów podał, że oczekiwany jest przyjazd saperów z jednostki w Gliwicach. W związku z tym zamknięto ruch przy ul. Krakowskiej

- Na jednym z ogródków, podczas prac ziemnych, jego właściciel natknął się na sporych rozmiarów pocisk, o wymiarach 80x30 cm. Obecnie trwa ewakuacja lokatorów trzech kamienic, które znajdują się w tej okolicy – poinformował redakcję chorzowski.pl asp. sztab. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Osoby przebywające w tej części miasta proszone są o bezwzględne stosowanie się do poleceń służb.

AKTUALIZACJA, GODZ. 16.55

Jak poinformował asp. sztab. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, policjanci nadal oczekują na przyjazd saperów. Ewakuowano w sumie 42 osoby.

ATUALIZACJA 16.11.2021

Działania przy ul. Krakowskiej 15 zostały zakończone w poniedziałek przed godz. 22.00. Saperzy wywieźli pocisk na poligon, a mieszkańcy wrócili do swoich domów.

Niewybuch
Niewybuch znaleziony w Chorzowie. Fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon