Utrudniony dojazd z Chorzowa do Bytomia

W Świętochłowicach ruszył remont u. Bytomskiej. To jedna z najbardziej zakorkowanych dróg u naszych sąsiadów i wykorzystywana przez mieszkańców Chorzowa jako dojazd do Bytomia. W najbliższym czasie warto wybrać inną trasę.

Bytomska swietochlowoce

Ulica Bytomska w Świętochłowicach to cześć jednej z kilku głównych tras prowadzących z Chorzowa do Bytomia, szczególnie dla kierowców z dzielnicy Batory. Jest to najszybszy wariant prowadzący przez DTŚ oraz ul. Bytomską i dalej ul. Łagiewnicką w Bytomiu.

Remontują ul. Bytomską w Świętochłowicach

W tym tygodniu lepszym rozwiązaniem będzie jednak dojazd do Bytomia ul. Katowicką. Na u. Bytomskiej w Świętochłowicach rozpoczął się bowiem, konieczny już od dawna remont. Drogowcy zajęli już w kierunku Bytomia od skrzyżowania z ul. 3 Maja w Chorzowie i ul. Chorzowską w Świętochłowicach.

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Świętochłowicach prace remontowe obejmą nawierzchnię o łącznej powierzchni ok. 2 tys. m2, na odcinku od cmentarza w Piaśnikach do skrzyżowania ul. Bytomskiej z ul. Ślęzan w Świętochłowicach. Całość prac wykona właśnie ta miejska spółka.

Na czas remontu nie zaplanowano objazdów, a jedynie czasowe wyłączenia poszczególnych części pasa ruchu. Remont tej drogi rozpoczął się w w nocy 10 maja, a planowany termin wykonania prac wynosi około tygodnia.

fot. Katarzyna Pachelska

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon