Usłyszał komunikat „zawróć” i… zawrócił na środku drogi

Przy korzystaniu z nawigacji trzeba zachować choć odrobinę zdrowego rozsądku. Przekonał się o tym kierowca, który jadąc przez Chorzów usłyszał komunikat „zawróć”, więc zrobił to na środku drogi i spowodował kolizję.

fot. pixabay.com
GPS

Historia zna wiele przypadków, gdy przy korzystaniu z nawigacji ktoś wjechał do jeziora, kanału czy na schody metra. Zdarzało się też, że GPS zaprowadził kierowcę do wybranego miasta, ale… w innym państwie.

Kierowca bezmyślnie zareagował na komunikat nawigacji

Tym razem kierowca z Bytomia zareagował na komunikat w nawigacji i spowodował kolizję na ul. Katowickiej w Chorzowie. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 9 kwietnia 2022 r., około godziny 13.00.

- Nieodpowiedzialny 33-latek tłumaczył się, że w trakcie jazdy korzystał z nawigacji i gdy usłyszał komunikat „zawróć” to po prostu tak zrobił – poinformował asp. szt. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Kierowca zawrócił, a tym manewrem doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym 74-latkiem. - Choć na pierwszy rzut oka zdarzenie wyglądało bardzo poważnie to na szczęście nikomu nic się nie stało – dodają policjanci. Za popełnione wykroczenie kierowca z Bytomia został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Batory wypadek

Zakaz prowadzenia, dachowanie i… próba przekupstwa

Chorzów Batory nielegalny towar na targowisku 1

Lewy towar na targowisku w Chorzowie Batorym

Nawoływał do zabicia prezydenta

Nawoływał do zabicia prezydenta i premiera

Policjant 1

Na wolnym zatrzymał pijanego kierowcę, a na tym nie koniec!

Chorzów zatrzymany włamywacz

Złodziej za kratkami. Włamywał się do firm z Chorzowa

Policja

Zaginął mężczyzna z Chorzowa

Zakaz stadionowy

Wtargnął na murawę i dostał zakaz stadionowy