Usłyszał komunikat „zawróć” i… zawrócił na środku drogi

Przy korzystaniu z nawigacji trzeba zachować choć odrobinę zdrowego rozsądku. Przekonał się o tym kierowca, który jadąc przez Chorzów usłyszał komunikat „zawróć”, więc zrobił to na środku drogi i spowodował kolizję.

fot. pixabay.com
GPS

Historia zna wiele przypadków, gdy przy korzystaniu z nawigacji ktoś wjechał do jeziora, kanału czy na schody metra. Zdarzało się też, że GPS zaprowadził kierowcę do wybranego miasta, ale… w innym państwie.

Kierowca bezmyślnie zareagował na komunikat nawigacji

Tym razem kierowca z Bytomia zareagował na komunikat w nawigacji i spowodował kolizję na ul. Katowickiej w Chorzowie. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 9 kwietnia 2022 r., około godziny 13.00.

- Nieodpowiedzialny 33-latek tłumaczył się, że w trakcie jazdy korzystał z nawigacji i gdy usłyszał komunikat „zawróć” to po prostu tak zrobił – poinformował asp. szt. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Kierowca zawrócił, a tym manewrem doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym 74-latkiem. - Choć na pierwszy rzut oka zdarzenie wyglądało bardzo poważnie to na szczęście nikomu nic się nie stało – dodają policjanci. Za popełnione wykroczenie kierowca z Bytomia został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karta płatnicza

62-latka z Chorzowa odpowie za włamanie na konto

Chorzów znęcął się na rodziną

Znęcał się nad partnerką. Dostał nakaz opuszczenia domu

Chorzów znęcał się nad żoną

Znęcał się nad żoną, więc trafił do aresztu

Chorzów Policja

Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych w Chorzowie

112

Wpadł w Chorzowie, bo… rozklejał ulotki

Chorzów narkotyki

Rodzinny narkotykowy interes w Chorzowie

112

Chorzowianie zareagowali i zatrzymano nietrzeźwych kierowców