Urząd Stanu Cywilnego w Chorzowie działa już normalnie

Chorzowski Urząd Stanu Cywilnego wraca do pełnej obsługi mieszkańców. Testy na koronawirusa wykonane pracownikom urzędu wykazały wynik negatywny – poinformował dziś chorzowski magistrat.

Usc google

W minioną środę chorzowski Urząd Miasta poinformował, że pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego są na kwarantannie, w związku z czym USC musi ograniczyć działalność. Odbywała się jedynie rejestracja zgonów, by umożliwić pochówek. Wszystkie inne wystawione miały później, odwołano także zaplanowane śluby.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono tyko u jednego pracownika USC w Chorzowie

Zakażenie koronawirusem w ubiegłym tygodniu potwierdzono u jednego z pracowników USC w Chorzowie, a miał on się zarazić poza urzędem. Większość pracowników urzędu objęta została kwarantanną, a na miejscu pracowały jedynie dwie osoby, które nie miały kontaktu z zarażonym.

Dziś chorzowski magistrat poinformował, że Urząd Stanu Cywilnego wraca do pełnej obsługi mieszkańców.

- Wszystkie testy wykonane pracownikom wykazały wynik negatywny. Po uzgodnieniach z sanepidem urzędnicy mogą wrócić do pracy – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Chorzów.

Urzędnicy przypominają, że wizytę w USC nadal trzeba umówić telefonicznie. Obsługa klientów urzędu odbywa się na specjalnie wydzielonym stanowisku, gdzie obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk.

fot. Google Street View

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon