Umowa podpisana. Ruszają przygotowania do ME na Śląskim

Półtorej miesiąca temu podjęto decyzję o wyborze kandydatury Stadionu Śląskiego do organizacji lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2028 roku. To będzie impreza przewyższająca rangą wszystkie dotychczasowe, jakie miały miejsce nie tylko na tym obiekcie, ale też w całej Polsce. Właśnie podpisano umowę na organizację European Athletics 2028 w Chorzowie.

Karamarinov chelstowski

Pod koniec maja oficjalnie potwierdzono, że Stadion Śląski zorganizuje mistrzostwa za 7 lat. Dobromir Karamarinov, p.o. prezesa European Athletics mówił wóczas, że chorzowski obiekt stanął na wysokości zadania goszcząc Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce i udowodnił, że jest godnym zaufania partnerem do organizacji tego typu imprez. Sukces zawodów królowej sportu odbywających się na nim od momentu oddania Kotła Czarownic do użytku po modernizacji sprawił, że w ubiegłym roku przyznano mu status Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego.

Teraz przed Stadionem Śląskim stoi wyzwanie przeprowadzenia jednej z najważniejszych imprez lekkoatletycznych na świecie. Wczoraj marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski poinformował na swoim Twitterze o ostatecznym sformalizowaniu decyzji władz European Athletics. Wraz z Dobromirem Karamarinovem podpisano umowę na organizację ME w lekkoatletyce w 2028 r. w Chorzowie.

Wpierw drużynowe, później indywidualne

Jako wydarzenie testowe przed lekkoatletycznymi mistrzostwami Europy w 2027 roku odbędą się na Stadionie Śląskim Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. - Stadion Śląski stał się poważnym konkurentem w rywalizacji o organizację międzynarodowych wydarzeń najwyższej rangi. Jestem z tego bardzo dumny zarówno jako marszałek jak i mieszkaniec Śląska. To pokazuje, że obiekt spełnia wszelkie wymogi i jest doskonale przystosowany do tego, by gościć elitę światowych sportowców - powiedział Jakub Chełstowski.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

285447267 710729493371964 1443407322600118466 n

Memoriał pokryty diamentem. Na Śląskim będzie się działo

Kulesza

Co prezes PZPN robił na Stadionie Śląskim?

Stadion Śląski

Piłkarze awansują na mundial na Stadionie Śląskim?

104866

Mistrzostwa Europy będą na Śląskim

La

Polacy wygrali DME rzutem na taśmę!

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Zdjęcia kibiców 12

Kibice na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce Silesia'21

Stadion slaski

Stadion Śląski będzie gospodarzem Drużynowych...