Umowa podpisana. Ruszają przygotowania do ME na Śląskim

Półtorej miesiąca temu podjęto decyzję o wyborze kandydatury Stadionu Śląskiego do organizacji lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2028 roku. To będzie impreza przewyższająca rangą wszystkie dotychczasowe, jakie miały miejsce nie tylko na tym obiekcie, ale też w całej Polsce. Właśnie podpisano umowę na organizację European Athletics 2028 w Chorzowie.

Karamarinov chelstowski

Pod koniec maja oficjalnie potwierdzono, że Stadion Śląski zorganizuje mistrzostwa za 7 lat. Dobromir Karamarinov, p.o. prezesa European Athletics mówił wóczas, że chorzowski obiekt stanął na wysokości zadania goszcząc Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce i udowodnił, że jest godnym zaufania partnerem do organizacji tego typu imprez. Sukces zawodów królowej sportu odbywających się na nim od momentu oddania Kotła Czarownic do użytku po modernizacji sprawił, że w ubiegłym roku przyznano mu status Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego.

Teraz przed Stadionem Śląskim stoi wyzwanie przeprowadzenia jednej z najważniejszych imprez lekkoatletycznych na świecie. Wczoraj marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski poinformował na swoim Twitterze o ostatecznym sformalizowaniu decyzji władz European Athletics. Wraz z Dobromirem Karamarinovem podpisano umowę na organizację ME w lekkoatletyce w 2028 r. w Chorzowie.

Wpierw drużynowe, później indywidualne

Jako wydarzenie testowe przed lekkoatletycznymi mistrzostwami Europy w 2027 roku odbędą się na Stadionie Śląskim Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. - Stadion Śląski stał się poważnym konkurentem w rywalizacji o organizację międzynarodowych wydarzeń najwyższej rangi. Jestem z tego bardzo dumny zarówno jako marszałek jak i mieszkaniec Śląska. To pokazuje, że obiekt spełnia wszelkie wymogi i jest doskonale przystosowany do tego, by gościć elitę światowych sportowców - powiedział Jakub Chełstowski.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

264452785 5157559214274232 7187205569004322106 n

Polska zagra na Śląskim. PZPN podał ceny biletów

Kulesza

Co prezes PZPN robił na Stadionie Śląskim?

Gala ms

Stadion Śląski nagrodzony podczas Gali Mistrzów Sportu

Stadion Śląski

Stadion Śląski z kolejną dużą imprezą? To jak Liga Mistrzów

104866

Mistrzostwa Europy będą na Śląskim

Chorzow zyrafa

Żyrafa z chorzowskiego ZOO maskotką mistrzostw...

Robert lewandowski

Robert Lewandowski zagra na Cichej!