Ulica Leśna w Batorym już bez kłopotliwych torów, którymi od dawna nie jeździ żaden pociąg

Kierowców na pewno ucieszy ta informacja. Ulicą Leśną w Chorzowie Batorym można już przejechać bez konieczności jazdy przez tory, i tak nieużywane od lat.

Leśna

Wiele osób przejeżdżając ulicą Leśną w Chorzowie Batorym zachodziło w głowę: po co tory kolejowe, skoro pociąg już dawno tędy nie jeździ? Teraz problem udało się rozwiązać dzięki uzgodnieniom miasta z właścicielami torów bocznicowych. To właśnie oni na swój koszt usunęli stare podkłady i szyny, natomiast Urząd Miasta poprzez Miejski Zarząd Ulic i Mostów wykonał podbudowę i warstwy bitumiczne jezdni.

- Nowa nawierzchnia jezdni kosztowała 100 tysięcy złotych. Do końca sierpnia zakończą się prace związane z uporządkowaniem chodników. Teraz przejazd przez ulicę Leśną jest komfortowy. Leśna to świetny objazd zatłoczonej ulicy Stefana Batorego, zwłaszcza teraz, gdy główna ulica dzielnicy Chorzów Batory jest remontowana - wyjaśnia Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

Remont tego fragmentu ulicy Leśnej miał na celu poprawę komfortu podróżowania nią, ponieważ jest ważną ulicą Chorzowa Batorego. Leśna jest często używana jako alternatywa dla ul. Stefana Batorego w czasie godzin szczytu. Pozwala też dostać się do autostrady A4 za pomocą "małej obwodnicy Chorzowa" czyli ul. Kollmana.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Roboty drogowe

Zamknięte ulice w Batorym i Chorzowie Starym

Chorzów remont ul 3 Maja

Kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja w Chorzowie

Chorzów Parkowa

Z ulicy Parkowej w Chorzowie zniknie kamienna kostka?

Wizualizacja przebudowy ul. Katowickiej w Chorzowie

Ulica Katowicka do przebudowy

Roboty drogowe

Kolejny etap remontu ulicy Stalowej w Chorzowie Batorym

Chorzów Katowicka Metalowców przebudowa

Nowy węzeł komunikacyjny przy ul. Katowickiej i Metalowców

Chorzów Obrońców Chorzowa

Zamkną drogę w Chorzowie Batorym