UKS Ruch Chorzów awansował do A-klasy. Do dwóch razy sztuka

UKS Ruch Chorzów, który głównie skupia się na szkoleniu młodzieży, od dwóch sezonów ma drużynę seniorów. Przedwczesne zakończenie rozgrywek katowickiej B-klasy sprawiło, że chorzowianie wywalczyli promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

96253323 1260808454123056 8693972963495510016 n

W tym sezonie katowickiej B-klasy udało się rozegrać tylko rundę jesienną, czyli... zaledwie osiem meczów. Amatorscy piłkarze mieli wrócić do gry w drugiej połowie kwietnia, ale wcześniej wybuchła pandemia koronawirusa, przez którą zawieszono wszystkie rozgrywki piłkarskie.

Ostatecznie Śląski Związek Piłki Nożnej postanowił zakończyć sezon we wszystkich ligach, które są rozgrywane pod jego szyldem. Tym samym w katowickiej klasie B ostateczna jest tabela po ósmej kolejce. Liderem był UKS Ruch Chorzów i ten zespół może świętować awans do A-klasy.

Chorzowianie jesienią wygrali sześć spotkań i dwa przegrali. Drugą w tabeli rezerwę Naprzodu Lipiny wyprzedzili o jeden punkt. To duży sukces zespołu Mateusza Karcza, który składa się głównie z piłkarzy urodzonych w 2001 roku.

UKS Ruch Chorzów głównie skupia się na młodzieży. Dwa lata temu jednak zapadła decyzja o zgłoszeniu drużyny seniorów. Debiutancki sezon nastolatkowie ukończyli na czwartym miejscu.

fot. Facebook/UKS Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chojniczanka Ruch

Tylko jeden punkt. Mecz na szczycie zakończony remisem

Ruch Chorzów

Czy Ruch Chorzów dostanie 1,8 mln zł od miasta?

Pogoń Siedlce Ruch Chorzów

Podział punktów w zaległym meczu Ruchu Chorzów

Chorzów Rodzinny Rajd Rowerowy

Rodzinny Rajd Rowerowy szlakiem… chorzowskich bibliotek

Hejnał Kęty Ruch Chorzów

Dziewięć bramek w pierwszym sparingu Ruchu Chorzów

Chorzow kort do padla

W Chorzowie powstanie kolejny kort do padla

Stadion slaski

PGG zawiesiła rozmowy ze Stadionem Śląskim....