„Ukraina nade wszystko” – koncert charytatywny w Chorzowskim Centrum Kultury

W Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny na rzecz ukraińskiego miasta Mariupol, oblężonego przez rosyjskie wojska.

fot. ChCK
Koncert Ch Ck Ukraina nade wszystko

Standardy jazzowe, utwory poezji śpiewanej oraz ukraińskie melodie ludowe w nietypowych aranżacjach – tak zapowiada się koncert „Ukraina nade wszystko”, który odbędzie się 22 kwietnia 2022 r. w Chorzowskim Centrum Kultury, przy ul. Sienkiewicza 3. Początek koncertu zaplanowano na godz. 19.00.

- W programie między innymi utwory: Magdy Umer, Waynea Shortera, Czesława Niemena, Henrego Manciniego oraz Michela Jacksona – wyliczają w ChCK.

Organizatorami koncertu są studenci Wydziału Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach.

Wstęp jest bezpłatny, a podczas koncertu będą zbierane datki m.in. na rzecz organizacji, która pomaga w ewakuacji mieszkańców ukraińskiego Mariupola – miasta oblężonego przez rosyjskie wojska.

- Spektakl ma charakter podniosły i nawiązuje do II wojny światowej. Utrzymany jest w klimacie refleksyjnym – tłumaczą organizatorzy. Pierwszy taki koncert odbył się 13 marca 2022 r. w Nyskim Domu Kultury.

"Ukraina nade wszystko"
"Ukraina nade wszystko"

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ciągle młodzi

Dancing Międzypokoleniowy na chorzowskim rynku

Kalendarz chorzowskiego skansenu na 2022 rok

Wyjątkowy kalendarz chorzowskiego skansenu

Andrzej Matysik

„Był naszym najwybitniejszym blues-rockowym gitarzystą”

Piniokio w Teatrze Rozrywki

„Pinokio” na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie

Gitarowy Rekord Świata

Gitarowy Rekord Guinnessa w… Świętochłowicach

Skrzypce

Muzyka dawna zabrzmi w Chorzowie

Alona2

Nagroda dla naszej gwiazdy