Ukradł łańcuszek i usłyszał… 6 zarzutów!

Policjanci z Chorzowa namierzyli i zatrzymali 42-latka, który na ulicy zerwał z szyi i ukradł złoty łańcuszek mieszkance naszego miasta. Okazało się, że mężczyzna ma na koncie więcej takich przestępstw i może spędzić za kratami nawet 10 lat!

Police

Do napadu w Chorzowie doszło w środę, 8 września 2021 r. Poszkodowana kobieta zawiadomiła policję, że jakiś mężczyzna zerwał jej z szyi złoty łańcuszek i uciekł z nim. Sprawą zajęli się kryminalni z chorzowskiej „dwójki”, którzy po analizie materiału dowodowego wytypowali sprawcę tego przestępstwa.

- Jak się okazało, był on osobą bezdomną. To jednak nie uchroniło go od odpowiedzialności. W niespełna tydzień policjanci namierzyli i zatrzymali złodzieja, odzyskali też skradziony łańcuszek, który rabuś zdążył już sprzedać w jednym z lombardów – informuje chorzowska policja.

Okazało się jednak, że to nie jedyne przestępstwo, które na na sumieniu 42-latek. W trakcie analizy materiałów dowodowych z innych zdarzeń o charakterze kryminalnym, śledczy udowodnili mu jeszcze kilka innych kradzieży i włamań. Mężczyzna usłyszał w sumie 6 zarzutów i grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zlodzieje

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa!

112 policja

Napadł, ukradł telefon i... chciał go sprzedać ofierze

Zaatakowała nożem partnera Grozi jej dożywocie

Zaatakowała nożem partnera. Grozi jej dożywocie

Chorzów poszukiwani sprawcy kradzieży sprzed 15 lat

Poszukiwany sprawcy kradzieży sprzed 15 lat

Chorzów uratowane kotki

Policjanci z Chorzowa uratowali małe kotki

Chorzów nielegalne papierosy

Hurtowe ilości nielegalnych papierosów i alkoholu

Chorzów uciekający kierowca

Policyjny pościg w Chorzowie. Dlaczego kierowca uciekał?