Ukradł łańcuszek i usłyszał… 6 zarzutów!

Policjanci z Chorzowa namierzyli i zatrzymali 42-latka, który na ulicy zerwał z szyi i ukradł złoty łańcuszek mieszkance naszego miasta. Okazało się, że mężczyzna ma na koncie więcej takich przestępstw i może spędzić za kratami nawet 10 lat!

Police

Do napadu w Chorzowie doszło w środę, 8 września 2021 r. Poszkodowana kobieta zawiadomiła policję, że jakiś mężczyzna zerwał jej z szyi złoty łańcuszek i uciekł z nim. Sprawą zajęli się kryminalni z chorzowskiej „dwójki”, którzy po analizie materiału dowodowego wytypowali sprawcę tego przestępstwa.

- Jak się okazało, był on osobą bezdomną. To jednak nie uchroniło go od odpowiedzialności. W niespełna tydzień policjanci namierzyli i zatrzymali złodzieja, odzyskali też skradziony łańcuszek, który rabuś zdążył już sprzedać w jednym z lombardów – informuje chorzowska policja.

Okazało się jednak, że to nie jedyne przestępstwo, które na na sumieniu 42-latek. W trakcie analizy materiałów dowodowych z innych zdarzeń o charakterze kryminalnym, śledczy udowodnili mu jeszcze kilka innych kradzieży i włamań. Mężczyzna usłyszał w sumie 6 zarzutów i grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zlodzieje

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa!

112 policja

Napadł, ukradł telefon i... chciał go sprzedać ofierze

Policja

Wezwał policję, ale chyba o czymś zapomniał

Chorzów nielegalna rozlewnia alkoholu

Nielegalny biznes z procentami

Seniorka

Oszuści okradli seniorkę z Chorzowa

Chorzów policja

Kierowca zachowywał się nietypowo. Miał wiele powodów

Pijany chciał przekupić policjantów

Chciał uniknąć izby wytrzeźwień... może posiedzieć 8 lat