Uczciwy chorzowianin. „Dał przykład wzorowego zachowania”

Mieszkaniec Chorzowa znalazł portfel z dokumentami, kartą bankomatowa oraz gotówką i przekazał go policjantom. Kilka godzin później zgłosiła się jego właścicielka. Mundurowi podkreślają, że mężczyzna dał przykład wzorowego zachowania.

fot. pixabay.com
Portfel

W czwartek, 19 maja 2022 r., do Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie zadzwonił mieszkaniec miasta i zgłosił, że znalazł portfel z ukraińskimi dokumentami, kartą bankomatową i gotówką. Nie mógł dostarczyć go osobiście, więc skierowano do niego patrol, a policjanci zabezpieczyli portfel.

- Kilka godzin później do Komisariatu Policji II w Chorzowie przyszła młoda obywatelka Ukrainy przebywająca aktualnie na terenie miasta i poinformowała, że prawdopodobnie, gdy jechała na rowerze, z kieszeni wypadł jej portfel, jak się okazało właśnie ten portfel, który zabezpieczyli mundurowi – informują mundurowi z Chorzowa.

Policjanci podkreślają, że zatrzymanie znalezionego przedmiotu jest niezgodne z prawem. - W świetle kodeksu karnego znalazca, który nie dopełnił obowiązków i zachował znalezioną rzecz dla siebie, będzie odpowiadał za jej przywłaszczenie – zaznaczają.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów zatrzymany

Zaproponował łapówkę, bo nie chciał do izby wytrzeźwień

Karta płatnicza

62-latka z Chorzowa odpowie za włamanie na konto

Policja alkomat

Jeden rowerzysta - trzy mandaty

Policjanci z Chorzowa uratowali kobietę z pożaru

Uratowali kobietę z pożaru. Akcja policjantów z Chorzowa

112 policja

Po służbie zatrzymał nietrzeźwą kobietę za kierownicą

Zniszczony Szyb Prezydent

Wandalizm w Chorzowie. Tym razem trafiło na Szyb Prezydent

Policja chorzow defibrylator

Defibrylator w chorzowskiej komendzie policji